Apoloniusz Tajner odznaczony medalem przez prezydenta. Duda: To dla mnie ważne

- Cieszę się, że mogłem przybyć na chwilę do Krakowa, aby wręczyć to odznaczenie prezesowi Tajnerowi. To dla mnie ważne. To odznaczenie za to, że polskie narciarstwo odzyskuje należne mu miejsce wśród tych, którzy liczą się na świecie - powiedział prezydent Andrzej Duda, wręczając odznaczenie ustępującemu prezesowi Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniuszowi Tajnerowi. Stało się to podczas zjazdu, na którym zostanie wyłoniony nowy prezes.

W Krakowie rozpoczął się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Narciarskiego, podczas którego odbędzie się głosowanie na nowego prezesa związku, członków zarządu oraz komisji rewizyjnej. Na najważniejsze w PZN stanowisko, prezesa, wpłynęła tylko jedna kandydatura - Adama Małysza

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Niespodziewany gość podczas zjazdu. Apoloniusz Tajner uhonorowany medalem

Podczas walnego zjazdu doszło również do niespodziewanej sytuacji. Jak relacjonuje Onet, pojawił się na nim prezydent Andrzej Duda, który uhonorował ustępującego prezesa związku Apoloniusza Tajnera Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Cieszę się, że mogłem przybyć na chwilę do Krakowa, aby wręczyć to odznaczenie prezesowi Tajnerowi. To dla mnie ważne. To odznaczenie za to, że polskie narciarstwo odzyskuje należne mu miejsce wśród tych, którzy liczą się na świecie. Od dawna tego nie było. Czekaliśmy dziesięciolecia na takie wyniki - powiedział wówczas prezydent. - Dzięki pana pracy trenerskiej i organizacyjnej polskie narciarstwo jest na poziomie światowym. Na topie są skoki narciarskie, ale i w innych dyscyplinach nastąpił przełom. Żaden inny związek nie może się poszczycić takimi sukcesami. I za to dziękuję - dodał.

Tajner podziękował za wyróżnienie i przyznał, że sytuacja nie była zaplanowana, co jest jeszcze większą nobilitacją dla związku. Działacz pełnił natomiast funkcję prezesa od 2006 roku, a wcześniej był zawodnikiem kombinacji norweskiej.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zjazd odbywa się w krakowskiej Tauron Arenie. Głosować będzie 82 delegatów. Jak zostało już wspomniane, jedynym kandydatem na prezesa jest Małysz. Do zarządu kandydują natomiast Marcin Blauth, Adam Fickowski, Wojciech Gumny, Jarosław Konior, Rafał Kot, Marek Pach, Grzegorz Staręga, Stanisław Szymanik, Ludwik Żukowski, a do Komisji Rewizyjnej Jan Braja, Piotr Bril, Kazimierz Kilian, Andrzej Podgórski, Maria Twardoch, Maciej Wasylkowski. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.