Adam Małysz wrzucił film. "Ja też przygotowuję się do sezonu"

Adam Małysz opublikował nagranie, na którym znajduje się w pozycji najazdowej. - Ja też przygotowuję się do sezonu - podpisał film, którym nawiązuje do zgrupowania polskich skoczków, którzy trenują przed rozpoczęciem nowego sezonu Pucharu Świata.

Adam Małysz oficjalnie karierę zakończył w 2011 roku, po brązowym medalu mistrzostw świata w Oslo. Legendarny skoczek wielokrotnie mówił, że ciągnie go do powrotu na skocznię, jednak dla własnego bezpieczeństwa nie decyduje się na skok na skoczni. Zwłaszcza, że jego aktualna waga jest daleka od tej, którą utrzymywał podczas kariery.

Zobacz wideo W skokach narciarskich są równi i równiejsi!

Małysz: Ja też przygotowuję się do sezonu

Adam Małysz pochwalił się jednak na Facebooku kilkusekundowym nagraniem, które mogło dać nadzieję kibicom pamiętającym sukcesy "Orła z Wisły". Małysz był na nim ustawiony w pozycji najazdowej, odbywając tzw. imitację. Skoczkowie podczas treningu wybijają się jednak z ruchomej podstawy, po czym są podtrzymywani przez trenera w "fazie lotu", by następnie wylądować telemarkiem. W przypadku Małysza nie było to jednak możliwe, m.in. ze względu na jego wagę, która znacznie utrudniłaby wykonanie poprawnej imitacji.

Adam Małysz podpisał swój film hasłem "Ja też przygotowuję się do sezonu", co spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród komentujących jego nagranie. "Jeszcze by pan pokazał młodzieży, gdzie raki zimują", "Tego się nie zapomina, jak jazdy na rowerze" - pisali kibice, ale wpisów w podobnym tonie jest znacznie więcej.

Nowy sezon Pucharu Świata rozpocznie się już 5 listopada zawodami na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Wcześniej skoczkowie będą skakać w letnim Grand Prix. 

Więcej o: