Małysz zdziwiony nowym pomysłem FIS. "Pewnie przez mundial"

- Pewnie jest to spowodowane mundialem w Katarze, ale jest to dziwne... - mówi Adam Małysz w rozmowie z portalem skijumping.pl. Były skoczek skomentował w ten sposób najnowszy pomysł FIS, który zakłada rozpoczęcie sezonu zimowego... na igielicie.

Pierwszy projekt kalendarza na kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarski zakłada jego rozpoczęcie rekordowo szybko. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) wpadła na pomysł, żeby pierwsza odsłona rywalizacji o Kryształową Kulę w Wiśle odbyła się już w dniach 4-6 listopada. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego gdyby nie fakt, że konkursy miałyby się odbyć... na igielicie. 

Zobacz wideo Kibice chcą pomnika dla Banasika. "Lepiej niech w Radomiu nie staje"

Dyrektor Sandro Pertile tłumaczy to potrzebą zmniejszenia kosztów ponoszonych przez organizatorów, którzy dotychczas byli zmuszeni do wydawania sporych sum na produkcję sztucznego śniegu. Jednak zgodnie z założeniami FIS skoczkowie mieliby jedynie lądować na igielicie, ponieważ rozbiegi mają być lodowe tak, jak to było do tej pory.

Zmiany w Pucharze Świata przez mundial w Katarze? Tak twierdzi Adam Małysz

Najnowszy pomysł władz Pucharu Świata nie jest do końca zrozumiały dla Adama Małysza. Dyrektor-koordynator w Polskim Związku Narciarskim (PZN) ma na ten temat pewną teorię. - Pewnie jest to spowodowane mundialem w Katarze, ale jest to dziwne... - przyznał były skoczek w rozmowie z portalem skijumping.pl

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Lądowanie na igielicie? To nie jest zima. To przeciągnięcie Letniego Grand Prix, a nie pierwszy konkurs sezonu zimowego - stwierdził Małysz. - Dla zawodnika różnica w odczuciach jest duża. Druga sprawa to długa przerwa. Inauguracja ma odbyć się w pierwszy weekend listopada, a następne konkursy mają mieć miejsce trzy tygodnie później, w ostatni weekend miesiąca. To sporo czasu - dodał. 

Nie wiadomo, jakie ostatecznie będą decyzje w tej sprawie, ale pewne jest, że zapadną one 9 maja. Na ten dzień zaplanowane jest posiedzenie Komisji ds. skoków narciarskich FIS.

Więcej o: