Niemcy ogłaszają przełom. Powstanie drugi Turniej Czterech Skoczni

W kobiecych skokach narciarskich nastąpił przełom. Zawodniczki wreszcie doczekały się żenśkiego Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecki Związek Narciarski zapowiedział, że pierwsza edycja kobiecych zawodów rozpocznie się w sezonie 2023/2024. Znane są wstępne szczegóły.

Jeszcze do niedawna skoczkinie narciarskie nie miały tylu okazji do udziału w zawodach co mężczyźni. Ostatnio sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Zeszłej zimy kobiety mogły zaprezentować się podczas trzech różnych turniejów. Rywalizowały w rozgrywanym w grudniu i lutym cyklu o Koronę Alp w Austrii. Następnie zaprezentowały się w Turnieju Sylwestrowym zorganizowanym w słoweńskim Ljubnie, a także w turnieju Raw Air w Oslo i Lillehammer.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Przełom w kobiecych skokach narciarskich. Powstanie żeński Turniej Czterech Skoczni

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosił, że powstanie pierwszy żeński Turniej Czterech Skoczni. Jego pierwsza edycja odbędzie się w sezonie 2023/2024. Jak podaje DSV inauguracja zmagań będzie miała miejsce w Garmisch-Partenkirchen na Grosse-Olympiaschanze, a drugi noworoczny konkurs zostanie rozegrany w Oberstdorfie na Schattenbergschanze. Zatem pierwsza część turnieju będzie wyglądała podobnie jak u panów, tyle że w wedle odwróconego harmonogramu miast-gospodarzy. Zarówno turniej męski jak i żeński ma się odbywać w tym samym czasie. 

Michal Doleżal Media: Dolezal mógł objąć włoską kadrę. Obecnie jest blisko pracy z Horngacherem

Zmagania kobiet mają się odbyć również w Austrii. Póki co, nie wiadomo jednak nic na temat ich dokładnej lokalizacji. Austriacki Związek Narciarski (OSV) zapewnia jednak, że jest chętny na pomoc w organizacji tych zawodów. Celem jest organizacja imprezy, która w przyszłości mogłaby dorównać renomą męskiemu Turniejowi Czterech Skoczni

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Organizacja żeńskiego Turnieju Czterech Skoczni będzie prawdziwym przełomem dla kobiet związanych z tym sportem. Skoczkinie narciarskie jeszcze nigdy wcześniej nie miały okazji, by zagrać w tych prestiżowych zawodach. Podczas gdy mężczyźni rywalizują w nich już od 1953 roku. 

Thomas Thurnbichler Biegun czy Miętus? Thurnbichler w Wiedniu wybierze ostatniego asystenta

Więcej o: