Tak ma wyglądać sztab nowego trenera skoczków. Została jedna niewiadoma

Thomas Thurnbichler we wtorek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Poznaliśmy także, kto znajdzie się w sztabie austriackiego trenera.

Najpierw ogłaszał to Austriacki Związek Narciarski, we wtorek rano potwierdziła Międzynarodowa Federacja Narciarska, aż wreszcie oficjalnie tę informację przekazał Polski Związek Narciarski. Thomas Thurnbichler został nowym trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich, zastępując na tym stanowisku Michala Doleżala.

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Znamy nowy sztab reprezentacji Polski!

I jak się okazuje, Thomas Thurnbichler może podpisać z Polskim Związkiem Narciarskim aż czteroletni kontrakt, obowiązujący do końca sezonu 2025/2026, a więc tuż po igrzyskach olimpijskich we Włoszech. W Polsce będzie pracować z dwoma swoimi współpracownikami, który mają być Mathias Hafele i Marc Noelke.

Apoloniusz Tajner i Thomas Thurnbichler Oficjalnie: Thomas Turnbichler został nowym trenerem Polaków

Hafele ma w sztabie pełnić rolę asystenta i eksperta od sprzętu oraz kombinezonów, a Noelke być specjalistą od przygotowania fizycznego. Jest także specjalistą od neurocoachingu. Wiele się mówi także o tym, że do austriackiego sztabu dołączy jeden z młodych polskich trenerów, a duże szanse ma na to Krzysztof Biegun. Ostateczna decyzja ma zapaść w drugiej połowie kwietnia.

Bardzo możliwe, że w sztabie pozostaną też takie osoby, jak: Krzysztof Miętus (trener techniczny), Łukasz Gębala (fizjoterapeuta), Kacper Skrobot, Kamil Skrobot i Maciej Kreczmer (serwismeni). Ostateczne decyzje PZN powienien jednak podać po najbliższym spotkaniu zarządu, w drugiej połowie kwietnia. 

Początek nowego sezonu Pucharu Świata jest wstępnie zaplanowany na 19 listopada, gdy odbyć miały się zawody w Niżnym Tagile. Wiele jednak wskazuje, że to zawody nie dojdą do skutku, więc sezon rozpocznie się prawdopodobnie tydzień później w Ruce. Według wstępnego planu, zakończenie rywalizacji jest zaplanowane na 2 kwietnia, lotami w Planicy.

Więcej o: