Piotr Żyła już wybrał nowy zawód? Absolutny hit. "Naprawdę dał radę"

Czyżby Piotr Żyła już myślał o tym, co będzie robił po zakończeniu kariery? Wszystko na to wskazuje, bo polski skoczek właśnie zagrał w filmie. I to u boku plejady gwiazd polskiego kina: Andrzeja Grabowskiego, Małgorzaty Kożuchowskiej, czy Macieja Musiała.

Piotr Żyła w weekend wraz z pozostałymi skoczkami naszej reprezentacji zakończył zimowy sezon startów. 35-latek zajął 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 480 punktów i był pod tym względem najlepszym z naszych reprezentantów. Po rozczarowującym sezonie naszą kadrę czekają wielkie zmiany. Najważniejszą jest oczywiście zatrudnienie nowego trenera, którym został Thomas Turnbichler

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Nowa, nietypowa rola Piotra Żyły. Skoczek narciarski wystąpił w filmie obok gwiazd polskiego kina

Brak startów nie oznacza jednak, że o naszych skoczkach nie będzie głośno w mediach. Właśnie wszystkich kibiców zaskoczyła informacja na temat Piotra Żyły. Jeden z najbardziej lubianych polskich sportowców wystąpił w filmie! 

Żyła pojawił się na planie produkcji "Wygrać marzenia", podaje interia.pl. Reżyserem filmu jest Piotr Fidziukiewicz. Opowiada on historię snowboardzisty, który marzy o wyjeździe na igrzyska olimpijskie, a także pianistki, której celem jest udział w Konkursie Chopinowskim. Spotkanie z kobietą inspiruje sportowca do walki o swoje marzenia. 

Piotr Żyła pojawia się na ekranie w scenie wesela. Sebastian Staszewski, dziennikarz interia.pl, a także autor scenariusza do filmu, opowiedział, jak skoczek narciarski poradził sobie na planie. Okazuje się, że Żyłę początkowo dopadła trema.

"Nie ukrywam, że na początku Piotr trochę się stresował. Jak sam przyznawał, wywiady przed telewizyjną kamerą albo gra w reklamie to jednak mniejsza presja niż pełnometrażowy film fabularny. Szybko jednak opanował emocje i z pomocą aktorów grających w jego scenie wczuł się w rolę" - czytamy. 

"Na planie był prawie pięć godzin i naprawdę dał radę. A że miał rolę komediową, to ze swoim poczuciem humoru i luzem sprawdził się w niej idealnie" - dodaje Staszewski.

Skoczek na planie miał okazję pracować z plejadą gwiazd polskiego kina. W filmie występują m.in. Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Grabowski, Maciej Musiał, Olaf Lubaszenko, czy Mirosław Baka. "Wygrać marzenia" jest już dostępny dla widzów. Film swoją premierę miał 30 marca na platformach Netflix i Polsat Box. 

Więcej o: