Niemcy przyznają się. Nowe informacje ws. Michala Doleżala

Michal Doleżal wraz z końcem sezonu zimowego przestanie pełnić funkcję trenera polskich skoczków. Czech prawdopodobnie długo nie będzie jednak bezrobotny. Już w tej chwili ma kilka atrakcyjnych propozycji, a jedna z nich pochodzi z Niemiec. Z Doleżalem znowu chce pracować Stefan Horngacher.

Michal Doleżal po trzech latach zakończy pracę na stanowisku trenera polskich skoczków. Trener w piątek poinformował, że nie będzie kontynuował pracy z naszymi zawodnikami w następnym sezonie, gdyż PZN nie przedłuży z nim umowy. Informacja ta spotkała się z ostrą reakcją liderów kadry. Kamil Stoch i Piotr Żyła w rozmowach z dziennikarzami ostro skomentowali działania związku.

Zobacz wideo Adam Małysz ujawnia plan na nowego trenera skoczków. "Rozmowy trwają i są bardzo zaawansowane"

Michal Doleżal przejdzie do reprezentacji Niemiec? Stefan Horngacher chce znów z nim pracować

Doleżal prawdopodobnie długo nie będzie jednak pozostawał na bezrobociu. Już teraz pojawiają się doniesienia, że ma na stole kilka ofert. Jedna z nich pochodzi z Niemiec, co przyznał dyrektor tamtejszej kadry Horst Huettel. Wyznał on w trakcie programu "3. seria extra" TVP Sport, że z Doleżalem znów chce pracować Stefan Horngacher.

- Na chwilę obecną nie mogę dać wam konkretnych odpowiedzi, ale tak, rozmawialiśmy o tym. Chcę poznać Michala bardziej. To bardzo dobry trener i człowiek, ze świetnym charakterem. Ale ani teraz, ani w ciągu najbliższego tygodnia nie podejmiemy żadnych decyzji. Zobaczymy jak to będzie - zdradził Horst Huettel.

Obaj panowie razem pracowali, jak doskonale pamiętamy, w sztabie reprezentacji Polski. Michal Doleżal był asystentem Stefana Horngachera, gdy ten trenował naszych skoczków. Austriacko-czeski duet doprowadził Polaków m.in. do zwycięstwa w Pucharze Narodów w 2017 roku. Następnie Doleżal przejął stanowisko swojego mentora.

Stefan Horngacher w kolejnym sezonie nadal będzie trenerem reprezentacji Niemiec. 52-latek chciałby ponownie współpracować ze swoim dawnym asystentem, którego wiedzę i umiejętności bardzo ceni. Michal Doleżal w rozmowie z TVP Sport także potwierdził, że otrzymał ofertę od niemieckiej federacji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA