Ta ostatnia niedziela... Finał PŚ w Planicy. O której i gdzie oglądać skoki? [Transmisja TV, stream online]

Niestety to już koniec. W niedzielę 27 marca o godzinie 10:00 rozpocznie się ostatni konkurs skoków narciarskich w sezonie 2021/2022. Zgodnie z tradycją 30 najlepszych skoczków będzie skakać na mamuciej skoczni w Planicy. Gdzie oglądać dziś skoki? Transmisja TV, stream online

Kończy się sezonu 2021/2022 w skokach narciarskich. Przed nami ostatni konkurs indywidualny, który zgodnie z tradycją odbędzie się na mamuciej skoczni w Planicy i weźmie w nim udział 30 najlepszych skoczków klasyfikacji Pucharu Świata. 

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Finał PŚ w skokach. Geiger wciąż ma szansę na Kryształową Kulę

Mimo że skoczkowie oddadzą oficjalnie jeszcze dwa skoki, to wciąż nieznane są najważniejsze rozstrzygnięcia. O Kryształową Kulę walczą Ryoyu Kobayashi oraz Karl Geiger. W tym momencie Japończyk ma na koncie 1589 punktów, czyli o 89 więcej od Niemca. Choć Kobayashi jest praktycznie o włos od obrony trofeum, to niekorzystnych dla niego scenariuszy nie można jeszcze wykluczyć. 

Nie wiadomo także, kto zdobędzie małą Kryształową Kulę dla najlepszego lotnika sezonu. Przed weekendem w Planicy walczył o nią Piotr Żyła, ale po słabym występie w piątek doświadczony stracił na nią realne szansę. W tym momencie w grze pozostali Ziga Jelar (230 punktów), Timi Zajc (210) oraz Stefan Kraft (200). Żyła jest dopiero czwarty ze 138 punktami na koncie. Polak musiałby wygrać konkurs i liczyć na to, że trzej faworyci zajmą bardzo niskie miejsca. 

W niedzielnym konkursie wystąpi trzech Polaków. Poza wyżej wspominanym Żyłą będą to Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. W piątek nieźle zaprezentował się pierwszy z nich, który skończył zawody na 11. miejscu po skokach na odległość 228 i 222 metrów. Kubacki był natomiast 26.

Dla Polaków będzie to pożegnanie gorzkiego dla nich sezonu. Przez cały sezon zawodzili (wyjątkiem był brązowy medal Dawida Kubackiego), obecnie zaś najlepsi polscy skoczkowie są skłóceni z zarządem Polskiego Związku Narciarskiego. Chodzi o przyszłość Michala Doleżala, z którym związek nie chce przedłużyć kontraktu. 

Puchar Świata. O której i gdzie oglądać skoki w Planicy? Transmisja TV, stream online

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godzinie 10:00. O godz. 9:00 odbędzie się seria próbna. Transmisję z zawodów w Planicy będzie można obejrzeć na antenach TVN-u oraz Eurosportu 1, a także na platformie Player.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji na tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: