Rosyjski skoczek okrył się hańbą i "przestał być sportowcem". "Nie podałbym mu ręki"

"Nie podałbym mu ręki" - tak na temat kontrowersyjnego zachowania Jewgienija Klimowa wypowiada się Andrzej Wąsowicz. Działacz PZN jest oburzony postawą rosyjskiego skoczka, który jawnie popiera działania Władimira Putina.

Od miesiąca trwa atak Rosji na Ukrainę. Inwazja Putina jest szeroko komentowana na całym świecie, a poszczególne organizacje podejmują kolejne kroki mające na celu ukarać kraj agresora i skłonić go do zakończenia walk. Jedną ze wspomnianych instytucji jest FIS, który wykluczył z rywalizacji w ostatnich konkursach sezonu zarówno rosyjskich, jak i białoruskich sportowców. 

Zobacz wideo Czysta perfekcja. Tak Stoch nagle odmienił swoje skoki

Jewgienij Klimow wywołuje coraz większe kontrowersje. „Nie podałbym mu ręki"

Od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie Jewgienij Klimow zachowywał się w sposób skandaliczny Podczas konkursu Pucharu Świata na skoczni w Lahti, Rosjanin pomachał po obu skokach do kamery i pokazał rękawiczkę, na której widniała flaga kraju agresora. Jakby tego było mało, Klimow był obecny na „wiecu prowojennym" w Łużnikach. Podczas tej uroczystości Jewgienij miał kurtkę z widoczną literą „Z", która od 24 lutego 2022 roku stała się symbolem inwazji Rosjan.

Kamil Stoch czeka na skok podczas serii próbnej męskich skoków narciarskich przed zawodami na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022, poniedziałek, 14 lutego 2022 r., w Zhangjiakou, Chiny.Znamy nazwisko kolejnego kandydata na trenera Polski. "Pilnie strzeżona tajemnica"

Na temat tak kontrowersyjnych zachowań 28-latka wypowiedział się Andrzej Wąsowicz, dyrektor zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.  - Było mi przykro, gdy to widziałem. Dla mnie Jewgienij Klimow przestał być sportowcem i w życiu bym mu ręki nie podał. – powiedział działacz PZN.

Płaskie narty i zakazane wiązania Slatnara u Lovro Kosa podczas zawodów PŚ w Ga-PaMoże stracić milion euro. Slatnar grozi i się wścieka. "Coraz bardziej mnie to żenuje"

Jewgienij Klimow ma powody do obaw. Czy Rosjanin zostanie wykluczony z Letniego GP?

Wąsowicz dodał również, że nie jest zwolennikiem pojawienia się reprezentantów Rosji podczas inauguracji letniego GP w skokach, które odbędzie się na skoczni im. Adama Małysza. – To jest decyzja FIS, nie naszego związku. Nie chcielibyśmy wychodzić przed szereg i mówić, że nie mają prawa startu. Tę decyzję powinien podjąć FIS i sądzę, że tak postąpi – zakończył działacz.

Jewgienij Klimow zadebiutował w Pucharze Świata w 2015 roku podczas zawodów w Klingenthal. Rosjanin stawał na podium trzykrotnie, z czego raz na jego najwyższym stopniu. To właśnie na skoczni w Wiśle 28-latek odniósł swoje pierwsze, i jak dotąd, jedyne zwycięstwo w Pucharze Świata.

Więcej o: