Granerud musi poprawić problem z "symetrią lotu". Na mamutach trzeba na to uważać

Halvor Egner Granerud znalazł się w kadrze reprezentacji Norwegii na ostatni weekend zawodów Pucharu Świata w Planicy. Granerud będzie jednak trenował w Oberstdorfie, żeby lepiej przygotować się do rywalizacji na skoczni mamuciej.

Halvor Egner Granerud zawiódł w zawodach Pucharu Świata w lotach w Oberstdorfie. Obrońca Kryształowej Kuli dwukrotnie nie awansował do drugiej serii, a w niedzielę bliski był poważnego wypadku, gdy lądował tuż obok prawej bandy zeskoku. Norweg wyraźnie nie radzi sobie na skoczniach mamucich. Na mistrzostwach świata w lotach Granerud po treningach w ogóle wypadł ze składu. Wystąpił tylko w konkursie drużynowym, gdy musiał awaryjnie zastąpić Roberta Johanssona. Tam już sytuacja wyglądała nieco lepiej, bo skoczek skrócił stoper z tyłu wiązania.

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Granerud będzie trenował w Oberstdorfie przed Planicą. "Poważne problemy"

Trener Alexander Stoeckl poinformował, że Halvor Egner Granerud znalazł się w kadrze Norwegii na ostatni weekend Pucharu Świata w Planicy. Szkoleniowiec ujawnił, że Granerud będzie trenował w Oberstdorfie przed rywalizacją w Słowenii. - Granerud wciąż ma poważne problemy z symetrią lotu i spróbuje to poprawić w Oberstdorfie podczas wtorkowej sesji treningowej - przekazał Stoeckl, cytowany przez portal skiforbundet.no.

Poza Granerudem Norwegię na skoczni w Letalnicy w ostatnich zawodach w tym sezonie będzie reprezentować Marius Lindvik, Johann Andre Forfang, Fredrik Villumstad, Bendik Jakobsen Heggli, Robin Pedersen oraz Joacim Oedegaard Bjoereng. Daniel Andre Tande pojawi się w Planicy w roli kibica. W zeszłym sezonie Halvor Egner Granerud awansował do drugiej serii w dwóch konkursach indywidualnych, zajmując odpowiednio 18 oraz 16. miejsce.

Dwa konkursy indywidualne oraz rywalizację drużynową w Planicy będzie można obejrzeć w TVN-ie, Eurosporcie oraz w Playerze. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Program zawodów w Planicy w Pucharze Świata:

Czwartek, 24 marca:

  • godz. 11:00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego,

Piątek, 25 marca:

  • godz. 12:30 - seria próbna,
  • godz. 14:00 - rozpoczęcie konkursu indywidualnego,

Sobota, 26 marca:

  • godz. 9:00 - seria próbna,
  • godz. 10:00 - rozpoczęcie konkursu drużynowego,

Niedziela, 27 marca:

  • godz. 9:00 - seria próbna,
  • godz. 10:00 - rozpoczęcie konkursu indywidualnego.
Więcej o: