Przebudzenie Polaków w kwalifikacjach. Stefan Kraft znokautował

Stefan Kraft znokautował rywali w kwalifikacjach i pewnie triumfował. W sobotnim konkursie zobaczymy komplet Polaków. Najlepszym z naszych zawodników był Dawid Kubacki, któremu 218,5 metra dało 8. miejsce.

W loteryjnych warunkach przyszło skoczkom walczyć o awans do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Oberstdorfie. Na mamucim obiekcie w piątek najlepiej poradził sobie Stefan Kraft.

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Stefan Kraft znokautował w kwalifikacjach. Dobre loty Polaków

Austriacki mistrz nie pozostawił złudzeń rywalom w kwalifikacjach. Poleciał aż 225,5 metra z silnym wiatrem w plecy. Za nim sklasyfikowany został Anze Lanisek. Słoweniec uzyskał 221,5 metra. Do Krafta stracił jednak aż 11,3 punktu. Niespodziewanie na trzecim miejscu uplasował się Bendik Jakobsen Heggli. Norweg, który pierwszy raz startuje na mamucim obiekcie, poleciał najdalej - 226 metrów. 

Julian WienerroitherJak kończyć karierę, to z przytupem. Austriacki skoczek zadziwił. Zapamiętają go na długo

Czwarty był wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karl Geiger. Lider - Ryoyu Kobayashi - skończył na 13. miejscu. Między tymi skoczkami w klasyfikacji generalnej jest tylko 58 punktów różnicy. Wysoko sklasyfikowany został też Dawid Kubacki, któremu udało się polecieć 218,5 m i był ósmy. To jego najlepszy skok tego dnia w Oberstdorfie. 

W kwalifikacjach dobrze pisali się pozostali podopieczni Michala Doleżala. Piotr Żyła tradycyjnie miał spore problemy w locie, ale to nie przeszkadzało mu w tym, aby uzyskać aż 218 m. Wiślanin zajął 11. pozycję. Świetnie spisał się Andrzej Stękała, który w pięknym stylu poleciał 216,5 m i był 19.

Kamil Stoch oddał najlepszą próbę tego dnia - 209 m - i był 22.  Jakubowi Wolnemu zaliczono 206 m, to dało 25. pozycję.  Aleksander Zniszczoł też awansował do konkursu, bo próba na 203 m pozwoliła mu zająć 35. lokatę.

Więcej o: