O której piątkowe loty narciarskie w Oberstdorfie? Walka o Małą Kryształową Kulę

Nadchodzący weekend dla fanów skoków narciarskich oznacza emocjonowanie się zawodami na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Najlepsi skoczkowie narciarscy rozpoczną tym samym rywalizację o Małą Kryształową Kulę. Gdzie i o której godzinie oglądać piątkowe kwalifikacje i sobotni konkurs?

Do zakończenia obecnego sezonu Pucharu Świata pozostały już tylko dwa weekendy. W najbliższą sobotę i niedzielę najlepsi skoczkowie narciarscy świata będą walczyć w dwóch konkursach indywidualnych na obiekcie Heini-Klopfer-Skiflugschanze. Gdzie i o której godzinie oglądać najbliższe zmagania?

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

PŚ w Oberstdorfie. Przedostatni weekend sezonu

Na cztery konkursy przed końcem sezonu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozycję lidera zajmuje Ryoyu Kobayashi, który wyprzedza drugiego Karla Geigera o 58 punktów. Małą szansę na zwycięstwo w cyklu ma z kolei trzeci Norweg Halvor Egner Granerud, który traci do Japończyka 302 punkty.

W Oberstdorfie skoczkowie będą również walczyć o Małą Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata w lotach narciarskich. Do klasyfikacji tej wliczają się pucharowe punkty uzyskane przez nich w czterech indywidualnych konkursach na skoczniach mamucich - dwóch w Oberstdorfie i dwóch w ostatni weekend sezonu w Planicy.

W piątek na niemieckiej skoczni przeprowadzone zostaną treningi oraz kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym. Na liście startowej pojawi się sześciu Polaków - Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

PŚ w Oberstdorfie. Gdzie i o której godzinie oglądać kwalifikacje? Transmisja TV, stream online

Skoczkowie pojawią się na skoczni już o godzinie 14:45, kiedy to rozpocznie się oficjalna sesja treningowa. Kwalifikacje przed sobotnim konkursem z kolei rozpoczną się o godzinie 17:15. Transmisję z sesji kwalifikacyjnej przeprowadzą Eurosport 1 i Player.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.