Skoki narciarskie. Kiedy kolejne zawody PŚ? Czas na loty w Oberstdorfie [TERMINARZ, TRANSMISJE]

Przedostatni weekend obecnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich dostarczy kibicom kolejnych emocji na mamuciej skoczni. Najlepsi zawodnicy świata będą rywalizować na skoczni w Oberstdorfie, gdzie odbędą się dwa konkursy indywidualne. Jak wygląda plan zmagań? Gdzie je oglądać?

Przed tygodniem rywalizowano na norweskim mamucie w Vikersund w ramach MŚ w lotach. Najlepszy w zawodach indywidualnych był Marius Lindvik, który wyprzedził Timiego Zjaca i Stefana Krafta. Drużynowo z kolei triumfowali Słoweńcy przed Niemcami i Norwegami. Kiedy natomiast odbędą się następne zawody Pucharu Świata?

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Paweł Wąsek Polski skoczek wykluczony ze startu. "Powinienem być teraz w drodze do Oberstdorfu"

PŚ w Oberstdorfie. Sześciu Polaków na starcie

W najbliższy weekend najlepsi skoczkowie narciarscy świata będą rywalizować na obiekcie im. Heiniego Klopfera, który posiada punkt konstrukcyjny usytuowany na 200. metrze, natomiast jego rozmiar wynosi 235 metrów. Rekord skoczni należy do Norwega Daniela Andre Tande, który w styczniu 2018 roku skoczył tam 238,5 metra.

Na niemieckim obiekcie zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Będą to Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Szansę na występ stracił Paweł Wąsek, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

PŚ w Oberstdorfie. Gdzie i o której godzinie oglądać?

Zmagania na skoczni w Oberstdorfie rozpoczną się już w piątek 18 marca. O godzinie 14:45 rozpocznie się oficjalny trening, natomiast na 17:15 zaplanowano kwalifikacje (transmisja w Eurosport 1 i Player.pl). W sobotę, również o 14:45 wystartuje seria próba, zaś pierwsza seria konkursu indywidualnego rozpocznie się o 16:00. Będzie można ją obejrzeć na antenie TVN-u, Eurosportu 1 w Player.pl.

Maciej Kot To dlatego Maciej Kot nie wystartuje w PŚ. Decyzja sztabu zaskoczyła wszystkich

Niedzielne zawody również wystartują o 16:00, które ponownie będą transmitowane na antenie TVN-u, Eurosportu 1 w Player.pl, natomiast o 14:15 odbędą się kwalifikacje (Player.pl).

Więcej o: