Polski skoczek wykluczony ze startu. "Powinienem być teraz w drodze do Oberstdorfu"

Paweł Wąsek nie pojawi się na skoczni w przedostatnim weekendzie tego sezonu Pucharu Świata. Polski skoczek narciarski uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, przez co zabraknie go w rywalizacji na mamuciej skoczni w Oberstdorfie.

W ostatnich tygodniach Paweł Wąsek stał się ważną postacią polskiej kadry. 22-latek był członkiem zespołu w drużynowych zawodach zarówno podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, jak również w trakcie niedawnego konkursu w Lahti. Niestety w najbliższy weekend nie będzie miał okazji do poprawy swojego dorobku.

Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza
Zobacz wideo Kluczowa rozmowa dla przyszłości polskich skoków. PZN potwierdza

Paweł Wąsek z pozytywnym wynikiem testu

Polski skoczek narciarski za pośrednictwem Instagrama przekazał, że nie weźmie udziału w najbliższym konkursie na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Z występu w tych zawodach wykluczył go pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

"Powinienem być teraz w drodze do Oberstdorfu. Niestety Covid mnie dopadł i biorąc pod uwagę, że tym razem mam już objawy i dwa pozytywne wyniki testu, to nie ma co liczyć, że wyzdrowieje w pół dnia i dojadę jeszcze na start. Szkoda, bo to już sama końcówka sezonu, ale wierzę, że jeszcze uda mi się wystartować w tym sezonie" - napisał.

 

Dobry sezon Wąska

Ostatnie tygodnie dla Pawła Wąska były udane. W konkursie na dużej skoczni w Zhangjiakou podczas igrzysk olimpijskich Polak zajął 21. miejsce. Na mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Vikersund zajmował odpowiednio 29. i 21. miejsce, natomiast wcześniej w Lillehammer był 23., a w Oslo 14. i 18.

Na ten moment w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Paweł Wąsek zajmuje 40. miejsce z dorobkiem 61 punktów. Lepsi od niego spośród biało-czerwonych są jedynie Dawid Kubacki (148 punktów), Piotr Żyła (320 punktów) i Kamil Stoch (323 punkty).

W przedostatni weekend tego sezonu Pucharu Świata najlepsi skoczkowie narciarscy będą rywalizować na skoczni mamuciej w Oberstdorfie (HS 235). Zawody indywidualne na niemieckim obiekcie odbędą w najbliższą sobotę i niedzielę. Wśród biało-czerwonych wystąpią Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Póki co nie wiadomo, czy w miejsce Wąska wskoczy inny zawodnik.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.