Niesamowite nagranie Piotra Żyły na mamucie w Vikersund. W TV tego nie pokazali

Piotr Żyła umieścił w swoich mediach społecznościowych niesamowite nagranie. Polski skoczek pokazał jeden ze swoich skoków na mamucim obiekcie w Vikersund. Ogromne wrażenie robi styl, w jakim Żyła leciał nad zeskokiem.

Piotr Żyła zajął 12. miejsce w rywalizacji indywidualnej podczas mistrzostw świata w lotach na mamucim obiekcie w Vikersund. Doświadczony zawodnik zaprezentował się najlepiej z Polaków obok Jakuba Wolnego, który uplasował się na jedenastej pozycji. Pozostali nasi reprezentanci rozczarowali. Na 21. miejscu rywalizację zakończył Paweł Wąsek. Dopiero 24. był natomiast Kamil Stoch

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Niesamowity skok Żyły w Vikersund. Pokazał kibicom specjalne nagranie

W niedzielę Biało-Czerwonych czeka jeszcze konkurs drużynowy. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 16:30. Zanim nasi skoczkowie znów pojawią się na belce startowej, Piotr Żyła postanowił kolejny raz rozbawić kibiców. Znany z doskonałego poczucia humoru skoczek tym razem zaprezentował w swoich mediach społecznościowych niesamowite nagranie.

Na krótkim wideo, które możecie obejrzeć TUTAJ widzimy jeden z treningowych skoków Żyły, którego nie było w TV. Co wyróżnia tę próbę Polaka, to sposób, w jaki pokonał granicę 200 metrów. Żyła leci wyjątkowo nisko nad zeskokiem i wydaje się, że wręcz spadł z progu. Mimo to jest w stanie lecieć i osiągnąć przyzwoitą odległość. Polak słynie już z tego typu lotów. Niemniej nagranie robi wielkie wrażenie. 

"Nie ma to jak lecieć wysoko" - napisał krótko pod nagraniem skoczek. Film szybko wyświetlony został ponad 60 tysięcy razy. W komentarzach na efektowną próbę Żyły zareagował m.in. jego doskonały znajomy z zawodów Pucharu Świata Junshiro Kobayashi. Reprezentant Japonii był pod wrażeniem. Nagranie można zobaczyć w tym miejscu

Ostatnia szansa Polaków na medal. Gdzie oglądać konkurs drużynowy MŚ w lotach?

Rywalizacja drużynowa z udziałem Polaków na skoczni Vikersundbakken w niedzielę rozpocznie się o godzinie 16:30. Transmisję z konkursu będzie można obejrzeć w telewizji na antenie TVP 1 i TVP Sport. Dostępny będzie także stream na stronie tvpsport.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.