MŚ w lotach narciarskich. Gdzie i kiedy oglądać? Polacy walczą o medale [PROGRAM, TRANSMISJA]

Kamil Stoch i pozostali reprezentanci Polski w skokach narciarskich są już w norweskim Vikersund, gdzie czeka ich rywalizacja w mistrzostwach świata w lotach. Przed nami pełne emocji cztery dni zmagań. Jak wygląda plan imprezy? Kiedy oglądać skoki naszych zawodników?

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Jakub Wolny, to skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które w tym roku odbywają się w norweskim Vikersund, na skoczni Vikersyndbakken (HS 240 m). Polacy będą chcieli powtórzyć dobry wynik sprzed dwóch lat, gdy w czołowej dziesiątce imprezy znalazło się aż trzech naszych zawodników. Tym razem Biało-Czerwoni będą zmuszeni radzić sobie bez trenera Michala Doleżala, który zaraził się koronawirusem

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Mistrzostwa świata w lotach 2022 w Vikersund. Polacy powalczą o poprawę wyniku sprzed dwóch lat

W 2020 roku w Planicy indywidualnym mistrzem świata został Karl Geiger, który wygrał rywalizację z Halvorem Egnerem Granerudem. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zajął siódme miejsce. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch. Na dziesiątej pozycji znalazł się natomiast Andrzej Stękała. 

Michal Doleżal i Adam Małysz Michal Doleżal nie poprowadzi Polaków na MŚ w lotach. A miał rozmawiać z Małyszem

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się Norwegowie. Srebrne medale wywalczyli Niemcy, a na najniższym stopniu podium wylądowali Polacy. Wówczas wystąpili oni w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała. 

Także w tym roku tradycyjnie odbędzie się rywalizacja indywidualna oraz drużynowa. Najpierw skoczkowie będą rywalizowali w czterech seriach indywidualnych, w których zostanie wyłoniony nowy mistrz świata w lotach. Konkursy zaplanowano na piątek i sobotę. W niedzielę natomiast rywalizację zwieńczy konkurs drużynowy. Skoki w Vikersund rozpoczynają się jednak już w czwartek. Poniżej prezentujemy szczegółowy plan zawodów. 

Program mistrzostwa świata w lotach Vikersund 2022:

Czwartek, 10 marca:

  • godz. 13:15 - trening,
  • godz. 15:50 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego,

Piątek, 11 marca:

  • godz. 15:30 - seria próbna,
  • godz. 16:30 - pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego,

Sobota, 12 marca:

  • godz. 15:30 - seria próbna,
  • godz. 16:30 - trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego,

Niedziela, 13 marca:

  • godz. 15:30 - seria próbna,
  • godz. 16:30 - konkurs drużynowy.

Mistrzostwa świata w lotach. Gdzie i kiedy oglądać?

Transmisje z mistrzostw świata w lotach w Vikersund będą dostępne do obejrzenia tylko na antenach Telewizji Polskiej. Kwalifikacje oraz konkursy można obejrzeć w TVP 1 i TVP Sport. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Paavo Vierto mistrz świata w skokach narciarskich w 1941 r. Mistrz świata w skokach służył w Waffen-SS. Nie dożył następnej zimy. Zapomniane MŚ nazistów

Więcej o: