Wyszedł z progu i runął w dół. Groźny upadek na mamuciej skoczni [WIDEO]

Iver Olaussen zaliczył bardzo groźny upadek podczas testów skoczni w Vikersund. Norweski skoczek tuż po wyjściu z progu stracił równowagę w powietrzu i spadł na zeskok. Szczęśliwie nic mu się nie stało, a po kilkudziesięciu minutach popisał się kapitalnym lotem.

W środę zaplanowano na mamuciej skoczni w Vikersund oficjalne testy obiektu. Cel był jeden: dokładnie sprawdzenie, czy wszystko jest gotowe na rozpoczynające się mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Zobacz wideo W skokach narciarskich są równi i równiejsi!

Nie brakowało zarówno dalekich lotów, jak i niestety groźnego upadku. Podczas swojego pierwszego skoku równowagę w powietrzu stracił Iver Olaussen, który z wysoka runął na zeskok skoczni w Vikersund. Szczęśliwie, udało mu się uniknąć obrażeń, choć sam upadek wyglądał dramatycznie.

Olaussen błyskawicznie pozbierał się po upadku i postanowił po kilkudziesięciu minutach oddać kolejny skok. I to jaki skok! Norweg wykorzystał silny wiatr pod narty i skoczył aż 234,5 metra - najdłuższy skok środowych testów skoczni.

Reprezentacja Polski poleci do Vikersund w niepełnym składzie. Trener Michal Dolezal uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, przez co rolę głównego szkoleniowca w Norwegii przejmie Grzegorz Sobczyk. Wcześniej Dolezal zdecydował, że Polskę na mistrzostwach świata w lotach będzie reprezentować Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała oraz Jakub Wolny.

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Vikersund - program zawodów:

Czwartek, 10 marca:

  • godz. 13:15 - trening,
  • godz. 15:50 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego,

Piątek, 11 marca:

  • godz. 15:30 - seria próbna,
  • godz. 16:30 - pierwsza i druga seria konkursu indywidualnego,

Sobota, 12 marca:

  • godz. 15:30 - seria próbna,
  • godz. 16:30 - trzecia i czwarta seria konkursu indywidualnego,

Niedziela, 13 marca:

  • godz. 15:30 - seria próbna,
  • godz. 16:30 - konkurs drużynowy.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.