To już koniec. Znany japoński skoczek narciarski kończy karierę

Daiki Ito zdecydował, że kończy sportową karierę. 36-letni skoczek narciarski 17 razy stawał na podium Pucharu Świata, a cztery razy wygrywał konkursy.

Klub Megmilk Snow ogłosił w poniedziałek, że 36-letni skoczek, że Daiki Ito po tym sezonie zakończy profesjonalną karierę. W tym sezonie skoczek z Japonii wystartował w każdym z konkursów PŚ i osiem razy udawało mu się wchodzić do drugiej serii. A jego najlepsza lokata, to ósme miejsce z Willingen. Japończycy poinformowali, że ostatnim startem w karierze Ito ma być występ w krajowych zawodach, które będą zorganizowane 19 marca

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Cztery zwycięstwa w PŚ i 17 razy na podium

Daiki Ito przez lata był bardzo pewnym punktem japońskiej drużyny. Skoczek w 2014 roku sięgnął nawet po brązowy medal igrzysk olimpijskich w konkursie drużynowym. W swojej karierze zgromadził również pięć medali mistrzostw świata, a sam czterokrotnie wygrywał konkursy Pucharu Świata. Łącznie aż siedemnaście razy stawał na podium zawodów Pucharu Świata. Do tego trzeba dołożyć 11 podium PŚ w konkursach drużynowych. 

Skok, który powinien znać chyba każdy fan skoków

Chyba każdy fan skoków pamięta skok Daikiego Ito, który przeszedł do historii skoków narciarskich. W pamiętnym, ostatnim konkursie TCS gdzie Janne Ahonen i Jakub Janda do końca walczyli o zwycięstwo (ostatecznie obaj wygrali turniej), w ostatnim konkurs wszystkich pogodził młodziutki Daiki Ito, który wykorzystał świetne warunki i ustanowił rekord skoczni. Skok na 143 metry przez lata był niepobity na tym obiekcie.

 
Więcej o: