O której niedzielne skoki w Oslo? Czas poznać zwycięzcę turnieju Raw Air

W niedzielę na skoczni w norweskim Oslo odbędą się ostatnie zawody z cyklu Raw Air. Na obiekcie Holmenkollbakken rozegrane zostaną prologi, a także zawody indywidualne kobiet i mężczyzn, w których rzecz jasna wezmą udział reprezentanci Polski. Gdzie i o której godzinie oglądać konkursy?

W sobotę skocznię w Oslo zdominowali skoczkowie narciarscy z Norwegii. Najlepszy był Marius Lindvik, który wyprzedził Niemca Markusa Eisenbichlera i swojego rodaka Roberta Johanssona. Wśród kobiet z kolei najlepsza była Silje Opseth, która wygrała przez Niką Kriznar i Sarą Takanashi. Gdzie i o której godzinie obejrzeć niedzielne zmagania?

Zobacz wideo W Oslo autobusy jeżdżą na paliwie ze śmieci

Raw Air w Oslo. Kamil Stoch z niewielką stratą do podium

Jeśli chodzi o poczynania Polaków, sobota nie była dla nich specjalnie udanym dniem. Najlepszy był Kamil Stoch, który po wygraniu prologu zakończył konkurs na 11. miejscu. Paweł Wąsek zajął 14. miejsce, Dawid Kubacki był 18., Piotr Żyła 22., a Jakub Wolny dopiero 47.

W klasyfikacji Raw Air prowadzi Stefan Kraft, który po dotychczasowych konkursach uzbierał 806,0 pkt. Drugi jest Ryoyu Kobayashi (790,9 pkt.), a trzeci Karl Geiger (779,3 pkt.). Stratę w wysokości 10,6 punktu do turniejowego podium ma z kolei Kamil Stoch, który z wynikiem 768,6 pkt. zajmuje obecnie szóste miejsce.

Raw Air w Oslo. Gdzie i o której godzinie oglądać?

W prologu przed niedzielnym konkursem w Oslo weźmie udział sześciu reprezentantów Polski - Kacper Juroszek, Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Wśród pań z kolei na belce startowej pojawią się Nicole Konderla i Kinga Rajda.

Jako pierwsi w niedzielę na skoczni pojawią się mężczyźni. O godzinie 14:00 rozpocznie się prolog (Player.pl), natomiast na godzinę 15:45 zaplanowano pierwszą serię konkursową (TVN, Eurosport 1, Player). O 18:00 w prologu powalczą kobiet, a o 19:15 rozpoczną zmagania w pierwszej serii konkursu (Player.pl).

Więcej o: