Tak wygląda klasyfikacja Pucharu Świata. Lider ucieka swoim rywalom

Stefan Kraft wygrał pierwszy konkurs tegorocznej edycji Raw Air, ale Ryoyu Kobayashi i tak powiększył przewagę nad Karlem Geigerem w klasyfikacji Pucharu Świata. Kamil Stoch i Piotr Żyła zakończyli konkurs w pierwszej dziesiątce.

Tegoroczna edycja cyklu Raw Air będzie zdecydowanie inna od wszystkich. Po raz pierwszy w historii skoczkinie zarobią więcej od skoczków, a dodatkowo cykl odbędzie się na dwóch skoczniach - w Lillehammer i Oslo. Zwycięzca całego cyklu zarobi 35 tysięcy euro, a sportowcy, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, zainkasują odpowiednio 17,5 i 7,5 tysiąca euro. W ostatniej edycji Raw Air w 2020 roku najlepszy okazał się Kamil Stoch.

Puchar Świata. Kobayashi wciąż liderem klasyfikacji, dwóch Polaków w czołowej dziesiątce

Do pierwszego konkursu Raw Air w Lillehammer łącznie awansowało pięciu Polaków - ta sztuka nie udała się jedynie Stefanowi Huli. Po pierwszej serii swój udział w imprezie zakończył Kacper Juroszek, który zajął 36. miejsce. Konkurs w czołowej dziesiątce zakończyli Kamil Stoch oraz Piotr Żyła, którzy zajęli ósme i dziesiąte miejsce. Dawid Kubacki zakończył zmagania na 16. pozycji, a Paweł Wąsek uplasował się na 23. miejscu.

Triumfatorem pierwszego konkursu w Lillehammer został Austriak Stefan Kraft, który wyprzedził Japończyka Ryoyu Kobayashiego i Niemca Karla Geigera. Tym samym Kobayashi powiększył przewagę nad Niemcem do 83 punktów. Każdy z Polaków biorących udział w drugiej serii zanotował awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - najwięcej, bo aż cztery pozycje zyskał Paweł Wąsek.