Michal Doleżal podjął decyzję. Stefan Hula wycofany ze składu na Raw Air

Michal Doleżal podjął decyzję po bardzo słabym występie Stefana Huli w prologu w Lillehammer. Polski skoczek został wycofany z dalszej części turnieju Raw Air, a w jego miejsce powołany został Jakub Wolny.

Znakomicie w prologu w Lillehammer spisał się Kamil Stoch, który wykorzystał silny wiatr pod narty i po skoku na 133,5 metra był 4. Dawid Kubacki osiągnął 130 metrów, ale przy znacznie słabszym wietrze i zajął 6. miejsce, a Piotr Żyła został sklasyfikowany na 11. pozycji po skoku na 132 metry. Paweł Wąsek także wykorzystał bardzo silny wiatr pod narty i osiągnął 127 metrów, dzięki czemu był 27. Z kolei Kacper Juroszek po skoku na 122 metry zajął 42. miejsce. Najsłabiej poradził sobie Stefan Hula, który po skoku na 118 metrów nie znalazł się nawet w czołowej "50" - był 52. i nie wystąpi w czwartkowym konkursie.

Kamil StochPolscy skoczkowie dostali wielką szansę w Raw Air. Rywale oszukani przez zachód słońca

Michal Doleżal podjął decyzję. Stefan Hula wycofany z Pucharu Świata

I ten wynik Stefana Huli ma znacznie poważniejsze konsekwencje dla polskiego skoczka. Michal Doleżal podjął decyzję, że Hula zostanie wycofany z kolejnych konkursów Pucharu Świata i turnieju Raw Air. Jak potwierdził Polski Związek Narciarski, w jego miejsce do polskiej kadry powołany został Jakub Wolny, który dołączy do reprezentacji na piątkowe treningi i prolog przed konkursem w Oslo na legendarnej skoczni Holmenkollen.

Stefan Hula z Norwegii poleci prosto na zawody Pucharu Kontynentalnego w Lahti, które odbędą się w sobotę i w niedzielę. Dołączy tym samym do piątki polskich zawodników: Macieja Kota, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękały, Klemensa Murańki i Tomasza Pilcha.

Norweski turniej Raw Air tym razem będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczas. Przede wszystkim cykl odbędzie się tylko w dwóch (Lillehammer i Oslo) miastach, a nie jak w poprzednich latach w czterech. Z powodu remontu wypadła bowiem skocznia w Trondheim, a na mamucie w Vikersund odbędą się mistrzostwa świata w lotach. Dlatego tegoroczna edycja Raw Air skoczków składać się będzie z trzech prologów i trzech konkursów indywidualnych (jeden w Lillehammer oraz dwa Oslo). Końcowa nota będzie więc sumą dziewięciu skoków.