Mistrz olimpijski wraca do PŚ w skokach. Oficjalnie

Andreas Wellinger wraca do kadry Niemiec po miesiącu przerwy. Stefan Horngacher postawił na złotego medalistę olimpijskiego z Pjongczangu i to on wystąpi w tegorocznej edycji Raw Air.

Andreas Wellinger nie znalazł się w kadrze Niemiec na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie, przez co nie mógł bronić złota wywalczonego na normalnej skoczni w Pjongczangu. Wellinger wcześniej zmagał się z urazem kolana i zakażeniem koronawirusem, przez co Stefan Horngacher postanowił pominąć Wellingera. - To bardzo przygnębiające, że nie mam już na to szansy - mówił Niemiec w rozmowie ze Sky Sports.

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Andreas Wellinger wraca do łask. Wystąpi w Raw Air kosztem Piusa Paschke

Niemcy ogłosili kadry kobiet i mężczyzn na tegoroczne zmagania w Raw Air na skoczniach w Lillehammer i Oslo. Stefan Horngacher zdecydował, że kadrę mężczyzn stworzą Karl Geiger, Constantin Schmid, Stephan Leyhe, Severin Freund, Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger. Dla Wellingera będą to pierwsze zawody na najwyższym szczeblu od końcówki stycznia i zmagań w Willingen - wtedy Niemiec zajął odpowiednio 12 i 22. miejsce.

Podczas tegorocznej edycji Raw Air dojdzie do rewolucji, ponieważ doszło do zmian w puli nagród, która została znacząco zwiększona. Po raz pierwszy w historii skoczkinie zarobią więcej od skoczków. W puli nagród rywalizacji kobiet znalazło się aż 80 tysięcy euro, a u mężczyzn - 60 tysięcy euro. Triumfator w rywalizacji mężczyzn otrzyma 35 tysięcy euro, natomiast drugi i trzeci zawodnik w klasyfikacji zainkasuje 17,5 i 7,5 tys euro.

W ostatnich latach organizatorzy Raw Air borykali się z problemami wywołanymi epidemią koronawirusa. W 2020 roku zmagania zostały przedwcześnie zakończone, a rok później Raw Air w ogóle się nie odbył. Tytułu wywalczonego w 2020 roku będzie bronił Kamil Stoch. Poza dwukrotnym zdobywcą Kryształowej Kuli Polskę w turnieju będzie reprezentował Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula oraz Kacper Juroszek. W rywalizacji kobiet wystąpi z kolei Kinga Rajda oraz Nicole Konderla.

Więcej o: