Piotr Żyła z dużym awansem w Pucharze Świata. Stał się najlepszym z Polaków

Piotr Żyła zajął miejsce na podium zawodów Pucharu Świata w fińskim Lahti. Polak zaliczył znaczący awans w klasyfikacji generalnej cyklu, stając się jednocześnie najlepszym z Polaków. Liderem pozostał Niemiec Karl Geiger, który powiększył przewagę nad Ryoyu Kobayashim.

Piotr Żyła kapitalnie spisał się w piątkowym konkursie Pucharu Świata w Lahti. Polski skoczek, dzięki kapitalnemu skokowi w II serii, awansował na 3. miejsce i stanął na podium zawodów w Finlandii. Wygrał Austriak Stefan Kraft, który wyprzedził Norwega Halvora Egnera Graneruda.

Świetny występ Piotra Żyły sprawił, że Polak awansował w klasyfikacji generalnej cyklu. Żyła, przed igrzyskami, znajdował się na 23. miejscu w Pucharze Świata. W piątek awansował na 20. pozycję, mając na swoim koncie 248 punktów.

Kamil Stoch stracił pozycję najlepszego Polaka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 24. miejsce w piątkowych zawodach sprawiło, że spadł na 21. pozycję w klasyfikacji cyklu, bezpośrednio za Piotra Żyłę.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Niemiec Karl Geiger, który zajął w piątek 5. miejsce, dzięki czemu powiększył swoją przewagę nad Ryoyu Kobayashim, który był 7.