Wraca Puchar Świata. Kiedy skoki w Lahti? Gdzie oglądać? [PROGRAM ZAWODÓW]

Po zakończeniu zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie skoczkowie narciarscy wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. W najbliższych zawodach, które odbędą się w nadchodzący weekend, zobaczymy sześciu reprezentantów Polski. Jak wygląda program zmagań? Kiedy i o której godzinie odbędą się skoki w Lahti?

Sztab szkoleniowy podjął decyzję o zabraniu do Finlandii sześciu reprezentantów Polski. Poza piątką olimpijczyków z Pekinu - Kamilem Stochem, Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim, Pawłem Wąskiem i Stefanem Hulą - szansę na skoczni Salpausselkä otrzyma również debiutujący w zawodach Pucharu Świata Kacper Juroszek.

Zobacz wideo "Mamy teraz taki sezon, jak w 2014/2015"

Adam Małysz podczas konkursu MŚ w Predazzo w 2003 roku "Nie może tego skoczyć Hautamaeki, życzę mu tego". A Małysz zaskoczył wszystkich

Skoki narciarskie. Dobre wspomnienia Polaków z Lahti

W ubiegłym roku na skoczni w Lahti polscy skoczkowie narciarscy podczas konkursu drużynowego spisali się bardzo dobrze. Biało-czerwoni w składzie Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęli wówczas drugie miejsce ze stratą 5,9 pkt. do Norwegów i przewagą 3,9 pkt. nad Niemcami.

Z fińskim obiektem Salpausselkä bardzo dobre wspomnienia ma przede wszystkim Kamil Stoch. Lider polskiej kadry trzykrotnie wygrywał konkursy Pucharu Świata na tym obiekcie - w 2014, 2018 i 2019 roku. Wcześniej aż cztery razy na najwyższym stopniu podium stawał Adam Małysz.

Beijing Olympics Ski Jumping Skoczkinie zarobią więcej od skoczków. Historyczna chwila

Skoki narciarskie. Program PŚ w Lahti:

Piątek, 25.02.2022

  • 14:15 - Oficjalny trening
  • 15:30 - Kwalifikacje
  • 17:00 - Konkurs indywidualny

Sobota, 26.02.2022

  • 15:15 - Seria próbna
  • 16:30 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 27.02.2022

  • 14:30 - Kwalifikacje
  • 16:00 - Konkurs indywidualny

PŚ w Lahti. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online

Konkursy PŚ w Lahti będzie można oglądać na antenach TVN oraz Eurosportu, a także na platformie Player.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: