Gdzie i o której kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach? Wielki powrót

Po krótkiej przerwie polscy skoczkowie już w najbliższy weekend wrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. Podopiecznych Michala Doleżala czeka trzydniowa rywalizacja w Lahti. Znamy już skład Biało-Czerwonych, oraz dokładny plan zawodów w Finlandii.

Polscy skoczkowie w środowy wieczór wrócili z igrzysk olimpijskich w Pekinie. Nasi zawodnicy mieli nadzieję, że w Chinach uda im się włączyć do walki o medale. Niestety krążek zdobył jedynie Dawid Kubacki, który podczas zawodów na skoczni normalnej wywalczył brąz

Zobacz wideo Tak mocno wiało podczas igrzysk. Nie było szans na start

Polscy skoczkowie wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Michal Doleżal ogłosił skład na zawody w Lahti

Tuż za podium w konkursie na skoczni dużej znalazł się Kamil Stoch. Lider polskiej kadry minimalnie przegrał walkę o medal i zajął najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce. W zawodach drużynowych Biało-Czerwoni niestety nie włączyli się do walki o podium. Nasi skoczkowie uplasowali się dopiero na szóstej pozycji.

Po krótkiej przerwie skoczkowi już w najbliższy weekend wrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. Następny przystanek na trasie najlepszych zawodników świata to fińskie Lahti. Kibiców czeka mnóstwo emocji, gdyż rozegrane zostaną tam aż trzy konkursy.

Lahti przejęło bowiem organizację jednego konkursu indywidualnego od Sapporo. Japończycy już kilka miesięcy temu poinformowali, że nie zorganizują zawodów na Okurayamie. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa i wysokiej liczby zachorowań na wyspie Hokkaido, gdzie położone jest Sapporo.

Skoczkowie w piątek 25 lutego będą rywalizować w konkursie indywidualnym. W sobotę odbędzie się natomiast konkurs drużynowy. W niedzielę Kamil Stoch i spółka ponownie powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w zawodach indywidualnych.

Michal Doleżal ogłosił już skład polskiej kadry na zawody w Lahti. Do Finlandii udadzą się zawodnicy, których trener zabrał na igrzyska w Pekinie. Są to oczywiście Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Do zespołu dołączy także Kacper Juroszek, który w ostatnim czasie kapitalnie spisuje się w zawodach Pucharu Kontynentalnego. 

Jak na razie sezon 2021/2022 nie układa się po myśli reprezentantów Polski. Biało-Czerwoni mocno rozczarowują, co widać po ich lokatach w klasyfikacji generalnej PŚ. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków jest Kamil Stoch, który zajmuje dopiero 20. miejsce. 

Skoki narciarskie. Program Pucharu Świata w Lahti:

Piątek, 25.02.2022

  • 14:15 - Oficjalny trening
  • 15:30 - Kwalifikacje
  • 17:00 - Konkurs indywidualny

Sobota, 26.02.2022

  • 15:15 - Seria próbna
  • 16:30 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 27.02.2022

  • 14:30 - Kwalifikacje
  • 16:00 - Konkurs indywidualny

PŚ w Lahti. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja TV, stream online

Konkursy PŚ w Lahti będzie można oglądać na antenach TVN oraz Eurosportu, a także na platformie Player.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.