Raw Air 2022. Oficjalnie: będą duże zmiany w turnieju i dodatkowy konkurs

Raw Air jest jednym z najważniejszych turniejów w sezonie Pucharu Świata. Dobrą wiadomością dla kibiców skoków narciarskich jest dodatkowy konkurs w ramach tych zawodów. Ponadto organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie puli nagród.

W tegorocznym Pucharze Świata kobiet do tej pory zostało rozegranych mnie konkursów, niż pierwotnie zakładano. Z uwagi na pandemiczne restrykcje dla przyjezdnych w Japonii, zaplanowane na styczeń 2022 zawody w Sapporo oraz Zao zostały odwołane. Część tych strat zostanie jednak powetowana dodatkowym konkursem Raw Air

Zobacz wideo Polski pięściarz przed życiową szansą. Promotor zdradza kulisy negocjacji

Lillehammer zorganizuje dodatkowy konkurs Pucharu Świata w ramach cyklu Raw Air

W odległej Japonii miały odbyć się cztery konkursy, po dwa w Sapporo i Zao. Odwołane zmagania postanowili wykorzystać Norwegowie i zorganizować dodatkowe zawody u siebie. 2 marca w Lillehammer zostanie rozegrany dodatkowy konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w miejsce odwołanej rywalizacji w Sapporo. Zawody wejdą w skład tegorocznej edycji Raw Air.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gospodarzem rywalizacji będzie obiekt Lysgaardsbakken (HS140). Co ciekawe tym samym po raz pierwszy w historii tego cyklu kobieca edycja będzie składała się z większej liczby serii od męskiej. Panie wezmą bowiem udział w dwunastu seriach zaliczanych do klasyfikacji generalnej cyklu, a panowie tylko w dziewięciu.

Organizatorzy zwiększyli pulę nagród w kobiecym Raw Air

Na panie w tym roku czekają również większe nagrody. Pula nagród w kobiecym Raw Air wyniesie 80 tysięcy euro, to aż o 25 tys. więcej, niż przy okazji poprzedniej edycji. Tym razem zwyciężczyni otrzyma 45 tys., druga zawodniczka 25 tys., a dla trzeciej przewidziano 10 tysięcy. U mężczyzn w puli nagród znajdzie się 60 tysięcy euro. Triumfator otrzyma 35 tys.

- To wzmacnia pozycję Raw Air jako najważniejszego turnieju w świecie skoków, również dla kobiet - powiedział Ståle Villumstad, dyrektor sportowy ds. skoków i kierownik Raw Air w Norweskim Związku Narciarskim.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku przez pandemię turnieju nie udało się zorganizować, a dwa lata temu odbył się bez udziału publiczności. Tym razem będzie inaczej, bowiem kibice wreszcie będą mogli pojawić się na trybunach. Tegoroczny Raw Air wystartuje 2 marca i zakończy się cztery dni później. Rywalizacja zostanie rozegrana tylko na skoczniach w Lillehammer i Oslo, ponieważ w Trondheim trwa gruntowna przebudowa obiektów w związku z mistrzostwami świata w 2025 roku, a w Vikersund zostaną rozegrane mistrzostwa świata w lotach. 

Więcej o: