Raw Air 2022. Oficjalnie: będą duże zmiany w turnieju i dodatkowy konkurs

Raw Air jest jednym z najważniejszych turniejów w sezonie Pucharu Świata. Dobrą wiadomością dla kibiców skoków narciarskich jest dodatkowy konkurs w ramach tych zawodów. Ponadto organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie puli nagród.

W tegorocznym Pucharze Świata kobiet do tej pory zostało rozegranych mnie konkursów, niż pierwotnie zakładano. Z uwagi na pandemiczne restrykcje dla przyjezdnych w Japonii, zaplanowane na styczeń 2022 zawody w Sapporo oraz Zao zostały odwołane. Część tych strat zostanie jednak powetowana dodatkowym konkursem Raw Air

Zobacz wideo Polski pięściarz przed życiową szansą. Promotor zdradza kulisy negocjacji

Piotr Żyła / buty NagabaŻyła ujawnia fakty. Kompromitacja FIS. Chcieli dopuścić nieregulaminowy sprzęt?

Lillehammer zorganizuje dodatkowy konkurs Pucharu Świata w ramach cyklu Raw Air

W odległej Japonii miały odbyć się cztery konkursy, po dwa w Sapporo i Zao. Odwołane zmagania postanowili wykorzystać Norwegowie i zorganizować dodatkowe zawody u siebie. 2 marca w Lillehammer zostanie rozegrany dodatkowy konkurs Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w miejsce odwołanej rywalizacji w Sapporo. Zawody wejdą w skład tegorocznej edycji Raw Air.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gospodarzem rywalizacji będzie obiekt Lysgaardsbakken (HS140). Co ciekawe tym samym po raz pierwszy w historii tego cyklu kobieca edycja będzie składała się z większej liczby serii od męskiej. Panie wezmą bowiem udział w dwunastu seriach zaliczanych do klasyfikacji generalnej cyklu, a panowie tylko w dziewięciu.

Viktor Polasek podczas konkursu drużynowego podczas igrzysk w PekinieSkoczek opisał kulisy przymusowej izolacji. Dramatyczne przeżycia w Pekinie

Organizatorzy zwiększyli pulę nagród w kobiecym Raw Air

Na panie w tym roku czekają również większe nagrody. Pula nagród w kobiecym Raw Air wyniesie 80 tysięcy euro, to aż o 25 tys. więcej, niż przy okazji poprzedniej edycji. Tym razem zwyciężczyni otrzyma 45 tys., druga zawodniczka 25 tys., a dla trzeciej przewidziano 10 tysięcy. U mężczyzn w puli nagród znajdzie się 60 tysięcy euro. Triumfator otrzyma 35 tys.

- To wzmacnia pozycję Raw Air jako najważniejszego turnieju w świecie skoków, również dla kobiet - powiedział Ståle Villumstad, dyrektor sportowy ds. skoków i kierownik Raw Air w Norweskim Związku Narciarskim.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku przez pandemię turnieju nie udało się zorganizować, a dwa lata temu odbył się bez udziału publiczności. Tym razem będzie inaczej, bowiem kibice wreszcie będą mogli pojawić się na trybunach. Tegoroczny Raw Air wystartuje 2 marca i zakończy się cztery dni później. Rywalizacja zostanie rozegrana tylko na skoczniach w Lillehammer i Oslo, ponieważ w Trondheim trwa gruntowna przebudowa obiektów w związku z mistrzostwami świata w 2025 roku, a w Vikersund zostaną rozegrane mistrzostwa świata w lotach. 

Ostatni wielki cel Kamila Stocha. Być może ważniejszy od igrzysk. Już ma przewagęOstatni wielki cel Kamila Stocha. Być może ważniejszy od igrzysk. Już ma przewagę

Więcej o: