Majdan kpi z Babiarza i Kurskiego. "Wczoraj sobie uświadomiłem"

Wciąż nie milkną echa kontrowersyjnych słów Przemysława Babiarza i Jacka Kurskiego po zdobyciu brązowego medalu igrzysk w Pekinie przez Dawida Kubackiego. Przedstawicieli TVP wyśmiał właśnie na Instagramie Radosław Majdan.

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Dawid Kubacki zdobył w niedzielę brązowy medal w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej. Po złoto sięgnął niezawodny w tym sezonie Japończyk Ryoyu Kobayashi, a srebro przypadło również niespodziewanie Austriakowi Manuelowi Fettnerowi.

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do medalu IO w skokach

Sporo kontrowersji wzbudziły w niedzielę słowa komentującego konkurs na antenie TVP Przemysława Babiarza, który sugerował, że to dzięki transmisji w Telewizji Polskiej Dawid Kubacki zdobył medal. - Z niezależnych od TVP powodów skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt - powiedział komentator po zakończeniu konkursu. W podobnym tonie niedługo później wypowiedział się na Twitterze także prezes TVP Jacek Kurski.

Olimpijskie studio EurosportuEurosport odpowiada TVP i Kurskiemu. W najlepszy możliwy sposób

Nie tylko żony skoczków. Radosław Majdan wbija szpilkę TVP

Słowa przedstawicieli Telewizji Polskiej wzbudziły sporo kontrowersji. Zareagowały na nie już żony naszych skoczków - Ewa Bilan-Stoch i Marta Kubacka. Obie w dość dosadnych słowach skrytykowały Babiarza i Kurskiego podkreślając, że to, gdzie jest transmisja konkursu, nie ma żadnego znaczenia. 

Głos tej sprawie wzięło także kilka innych znanych osób m.in. Radosław Majdan. Były piłkarz wyśmiał Telewizję Polską w jednym ze wpisów na Instagramie, nawiązując do mundialu w Katarze. - Jedziemy na mundial. Wczoraj uświadomiłem sobie, że nasza reprezentacja w piłce nożnej zagra na pewno w mistrzostwach świata w Katarze, wygrywając na 100 proc. mecze barażowe. Rezerwujcie hotele i kupujcie bilety lotnicze. Skąd ta pewność... bo mecze naszej Reprezentacji pokazuje TVP - napisał były reprezentant Polski.

 

Hubert Hurkacz obronił dwie piłki setowe i wygrał. Pewny awans PolakaHubert Hurkacz obronił dwie piłki setowe i wygrał. Pewny awans Polaka

Pierwszy mecz barażowy reprezentacja Polski rozegra już 24 marca. Wtedy to nasza kadra pod wodzą nowego selekcjonera Czesława Michniewicza zmierzy się na stadionie Dynama w Moskwie z Rosją.

Więcej o: