Uwaga na godzinę. Gdzie i o której oglądać sobotnie kwalifikacje skoków na IO? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W piątek rozpoczęła się rywalizacja na olimpijskiej skoczni Zhangjiakou, gdzie zawodnicy odbyli trzy serie treningowe. Był to etap przygotowań do kwalifikacji, które wyłonią uczestników niedzielnego konkursu indywidualnego. Gdzie i o której godzinie oglądać kwalifikacje?

Zmagania na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w skokach narciarskich powoli się rozkręcają. Za skoczkami są już trzy serie treningowe, a ich kolejnym wyzwaniem będą kwalifikacje o udział w niedzielnym konkursie indywidualnym. Gdzie i o której godzinie obejrzeć kwalifikacje na skoczni w Zhangjiakou?

Zobacz wideo Horngacher rozpętał prawdziwą wojnę tuż przed IO. "Perfidne zbliżenia"

Dobre skoki Polaków na treningach

Na pierwszym piątkowym treningu z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Stoch, który po skoku na odległość 101 metrów uzyskał najwyższą notę i zasłużenie wygrał. Piotr Żyła skoczył 96 metrów i ostatecznie zajął 17. miejsce, Stefan Hula był 29. (89 metrów), Paweł Wąsek 43. (78,5 metra), a Dawid Kubacki dopiero 49. (76 metrów).

W drugim treningu najlepszy był Peter Prevc, który oddał skok na odległość 103 metrów. Najwyżej spośród biało-czerwonych uplasował się Piotr Żyła, który był 7. (100 metrów). Następnie Dawid Kubacki zajął 21. miejsce (95 metrów), Paweł Wąsek 22. (97 metrów), a Stefan Hula 31. (89 metrów). Kamil Stoch tym razem nie skakał.

Na trzecim treningu wystąpił tylko jeden z biało-czerwonych. Paweł Wąsek oddał skok na odległość 89,5 metra, co dało mu 24. miejsce. Najlepszy w trzeciej serii treningowej był Lovro Kos, który skoczył 104,5 metra.

Gdzie i o której godzinie oglądać sobotnie kwalifikacje?

Trener polskich skoczków narciarskich Michal Doleżal po trzech piątkowych treningach wybrał czterech zawodników, którzy będą rywalizować w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego mężczyzn na normalnej skoczni. Będą to Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula.

Seria próbna w Zhangjiakou rozpocznie się w sobotę 5 lutego o godzinie 6:15 czasu polskiego. Transmisja na TVP1, TVP Sport i w Player.pl. O godzinie 7:20 z kolei rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu. Będzie można je obejrzeć na Eurosport 1, TVP1, TVP Sport i w Player.pl.

Więcej o: