Polacy z medalem w konkursie drużynowym? Tak wynika z treningów

Brązowy medal wywalczyliby polscy skoczkowie, gdyby czwartkowe treningi na skoczni olimpijskiej były konkursem drużynowym. Polacy przegraliby tylko ze Słoweńcami i Austriakami.

Choć ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się w piątek, skoczkowie już w czwartek rozpoczęli skakanie na olimpijskiej skoczni w Pekinie. Tego dnia odbyły się trzy oficjalne sesje treningowe, aby wszyscy mieli okazję zapoznać się z zupełnie nowymi obiektami. Treningi są o tyle ważne, że niewielu zawodników miało okazję już skakać na tych obiektach. Próbą przedolimpijską były zawody Pucharu Kontynentalnego, a nie jak zwykle to bywa zawody Pucharu Świata.

Viktor PolasekDramat skoczka przed konkursem IO. "Jestem zdruzgotany"

Polacy byliby na podium w konkursie drużynowym

Pierwszy trening wygrał Austriak Manuel Fettner, drugi Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci Rosjanin Jewgienij Klimow. Najlepsza była seria, w której drugi był Kamil Stoch, a siódmy Piotr Żyła.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

A jak wyglądałaby klasyfikacja, gdyby czwartkowe treningi były konkursem drużynowym? Złoty medal zdobyliby Austriacy, którzy w sumie w treningach zdobyli 676 punktów. Srebrny medal wywalczyliby Słoweńcy (663,1 punktu), a brązowy Polacy (635,6 punktu). Miejsca tuż za podium zajęliby Niemcy (611,2 punktu) oraz Rosjanie (572,1 punktu). Dopiero na szóstym miejscu byliby Japończycy (tylko 513,2 punktu). Klasyfikacja nie uwzględnia Norwegii, której trzech zawodników przebywa w izolacji z powodu zarażenia COVID-19.

Gdyby z kolei zsumować indywidualne wszystkie skoki zawodników na trzech treningach, to Kamil Stoch znalazłby się na piątym miejscu (169,8 punktu). Wygrałby Granerud (181 punktów), drugie miejsce dla  Fettnera (175,2 punktu), a trzecie dla Słoweńca Petera Prevca (172,4 punktu).

Adam Małysz i Kamil StochSkoki narciarskie zmierzają ku przepaści. Nowy Małysz nie ma żadnych szans

W piątek o godz. 7 czasu polskiego zaplanowane są kolejne treningi zawodników na skoczni normalnej. Kwalifikacja odbędą się w sobotę o godz. 7.20, a konkurs w niedzielę o godz. 12.