Zagraniczne media reagują ws. Kamila Stocha. I to jak!

Kamil Stoch w wielkim stylu wrócił do Pucharu Świata wygrywając prolog przed sobotnim konkursem indywidualnym w Willingen. Pod wrażeniem piątkowego występu polskiego skoczka są zagraniczne media. - Król Kamil powrócił - czytamy na temat trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

W piątek w Willingen doszło do zupełnie niespodziewanego zwrotu akcji. Polscy skoczkowie całkowicie odmienieni zdominowali prolog przed sobotnim konkursem indywidualnym na Muehlenkopfschanze po raz pierwszy w tym sezonie wprawiając w zachwyt w polskich kibiców. 

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji ostatecznie znalazło się aż czterech Polaków, a triumfatorem został powracający po kontuzji Kamil Stoch. Na czwartym miejscu piątkowej rywalizacji zakończył natomiast Piotr Żyła, który również w ostatnim czasie miał przerwę z powodu zakażenia koronawirusem. 

Wiatr największym zagrożeniem dla zawodów PŚ w Willingen. Borek Sedlak i reszta jury staną przed nie lada wyzwaniem szczególnie w sobotę.Wysiłek polskich skoczków pójdzie na marne? Fatalne wieści z Willingen

Polscy skoczkowie docenieni za granicą. "Stoch świętuje powrót na własnych zasadach"

Na szczególne pochwały zasłużył jednak Stoch, który jeszcze nie tak dawno został wycofany z Turnieju Czterech Skoczni po tym jak nie zakwalifikował się do konkursu w Innsbrucku. Postawę Polaka po powrocie na skocznię doceniły także zagraniczne media. - Król Kamil powrócił - napisano na oficjalnym profilu TCS na Twitterze. 

- Udany powrót: Kamil Stoch wygrywa prolog w Willingen - czytamy w tytule artykułu na niemieckim portalu skispringen.com. - Stoch świętuje powrót na własnych zasadach - czytamy dalej. Pod wrażeniem występu Polaka nie byli jednak tylko nasi zachodni sąsiedzi. W podobnym tonie o jego występie pisali także Słoweńcy. - Świetny powrót. Kamil Stoch jest doskonale przygotowany po kontuzji kostki. Prolog zakończył na pierwszym miejscu po najdłuższym skoku - napisali dziennikarze siol.net. - W sumie czterech Polaków znalazło się w pierwszej dziesiątce prologu w Willingen. Oprócz Stocha, to także Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek. Zdają się budzić przed kluczowym momentem sezonu - czytamy dalej.

Kamil Stoch podczas prologu PŚ w WillingenPolacy poprawili kluczowy element i skaczą nie do poznania! "Inny Kamil, inny Piotrek i Dawid"

Świetna forma Polaków w Willingen napawa optymizmem przed zbliżającymi się igrzyskami w Pekinie. Polacy wylatują do stolicy Chin w poniedziałek, od razu po weekendzie  na Mühlenkopfschanze.

Więcej o: