PŚ w Willingen. Którzy Polacy wystąpią na niemieckiej skoczni? Gdzie i o której godzinie oglądać? [TRANSMISJA]

W najbliższy weekend najlepsi skoczkowie narciarscy będą rywalizować w ostatnich zawodach Pucharu Świata przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie. Od piątku do niedzieli w niemieckim Willingen zostanie rozegrany mikst, a także dwa konkursy indywidualne. Jak wygląda program zawodów? Gdzie je oglądać?

Najlepsi skoczkowie narciarscy przebywają w Niemczech od blisko tygodnia. W poprzedni weekend rywalizacja o kolejny punkty Pucharu Świata toczyła się w Titisee-Neustadt. W obu konkursach najlepszy był zawodnik gospodarzy Karl Geiger, który dzięki temu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Gdzie oglądać najbliższe konkursy w Willingen?

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

PŚ w Willingen. Czterech Polaków na starcie

Dobrą wiadomością dla polskich kibiców jest powrót do skakania czołowych zawodników. Na Muehlenkopfschanze decyzją trenera Michala Dolezala rywalizować będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Dla pierwszego z nich będzie to pierwszy występ od rozgrywanych 1 stycznia zawodów w Garmisch-Partenkirchen, a dla drugiego od konkursu w Bischofshofen z 8 stycznia.

Obiekt w Willingen przywołuje dobre wspomnienia, jeśli chodzi o występy biało-czerwonych. W lutym 2001 roku triumfował tam Adam Małysz, w lutym 2014 i styczniu 2015 roku najlepszy był Kamil Stoch, natomiast w styczniu 2017 i lutym 2019 roku reprezentanci Polski wygrywali na tej skoczni konkursy drużynowe.

PŚ w Willingen. Gdzie i o której godzinie oglądać? Transmisja TV, stream online 

W ramach Pucharu Świata w Willingen odbędą się zawody drużyn mieszanych, a także dwa konkursy indywidualne. W piątek 28 stycznia o godzinie 16:00 rozpocznie się mikst, w sobotę o godzinie 16:00 pierwszy z konkursów indywidualnych, a w niedzielę o 15:15 drugi indywidualny konkurs. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Rozpiska weekendu w Willingen i transmisje:

Piątek, 28.01.2022

  • 13:30 - Oficjalny trening
  • 16:00 - Konkurs drużyn mieszanych (TVN, Eurosport 1, Player.pl)
  • 18:30 - Kwalifikacje (Eurosport 1, Player.pl)

Sobota, 29.01.2022

  • 15:00 - Seria próbna
  • 16:00 - Konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl)

Niedziela, 30.01.2022

  • 13:30 - Kwalifikacje (Player.pl)
  • 15:15 - Konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Player.pl)
Więcej o: