Stoch wraca do kadry! Zaskakujący zwrot ws. Żyły. Jest skład na PŚ w Willingen

Kamil Stoch znalazł się w kadrze na zawody Pucharu Świata w Willingen. Jest szansa, że w najbliższy weekend w Niemczech o punkty powalczy też Piotr Żyła.

Już ponad trzy tygodnie minęły od ostatniego konkursowego startu Kamila Stocha. Lider kadry skoczków ostatni raz wystąpił 1 stycznia, gdy skakał w Garmisch-Partenkirchen w Turnieju Czterech Skoczni. Kilka dni później Stoch nie przebrnął przez kwalifikacje w Innsbrucku i został wycofany z rywalizacji.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Polak miał wrócić do skakania w miniony weekend w trakcie Pucharu Świata w Zakopanem. Stoch na skoczni się jednak nie pojawił, bo kilka dni wcześniej doznał poważnej kontuzji stawu skokowego. W ten weekend, w trakcie PŚ w Titisee-Neustadt Stoch, tak samo jak pozostali zawodnicy powołani na IO w Pekinie, nie startował. Zresztą i tak uniemożliwiłaby mu to kontuzja.

Stoch wraca do skakania

Wszystko wskazuje jednak na to, że Polaka zobaczymy w kolejny weekend, kiedy skoczkowie skakać będą w Willingen. W niedzielę wieczorem Polski Związek Narciarski podał skład polskiej kadry, która będzie walczyła o punkty PŚ w kolejnych niemieckich zawodach.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W Willingen skakać będą Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek oraz Stefan Hula. Jest też szansa na to, że w Niemczech pojawi się Piotr Żyła, który kilka dni temu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

"W Titisee-Neustadt z przedstawicielami FIS rozmawiał Dyrektor Adam Małysz. Zmianie uległy przepisy FIS. Żyła musi przejść 8 dni kwarantanny (wcześniej było 14 dni), a następnie uzyskać negatywny wynik testu na COVID-19" - czytamy w komunikacie PZN.

Zawody w Willingen będą ostatnią próbą przed IO w Pekinie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.