Granerud wylądował poza skocznią. Mistrzowski żart. I ta reakcja [WIDEO]

Niesabilny lot i lądowanie blisko prawej bandy Halvora Egnera Granruda zwracają uwagę kibiców. Jeden z nich sparodiował próbę Norwega i wrzucił nagranie do sieci. Skoczek zareagował.

Halvor Egner Granerud, chociaż nie dominuje w tym sezonie, jak to było minionej zimy, to wciąż należy do światowej czołówki. Norweg zmaga się jednak z problemami technicznymi i nie zawsze potrafi być regularny. To, co szczególnie zwraca uwagę obserwatorów skoków narciarskich, to jego niestabilny lot.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Granerud reaguje na parodię swojego skoku. Śmiechem! 

Kibice zwracają uwagę, że norweski skoczek ląduje blisko prawej bandy zeskoku. Jednych to martwi, a inni żartują. Tę drugą opcję wybrał kibic, który postanowił sparodiować skok Graneruda. W tym celu uruchomił popularną grę Deluxe Ski Jumping. Swoją próbę nagrał. Na wideo widzimy, jak skoczek ląduje poza bandą zeskoku. 

Janne AhonenAhonen walczy z poważnym uzależnieniem i wyznaje. "Przekraczałem granice"

Fan wrzucił nagranie do sieci i dojrzał to sam Halvor Egner Granerud. Jego reakcja była zaskakująca. 25-latek udostępnił filmik na Twitterze i opatrzył to emotikonami śmiechu. Dorzucił do tego jeszcze nagranie jego skoku z Vikersund w 2017 roku. Wicemistrz świata w lotach był wtedy bardzo rozchwiany w locie. - Myślę, że to była moja najlepsza próba - skomentował Norweg.

Niepewny lot to jednak niejedyny problem, z jakim zmaga się aktualnie obrońca Kryształowej Kuli. Granerud wciąż ma także kłopoty z uzyskiwaniem wysokich prędkości najazdowych. A to wszystko mocno dało mu się we znaki podczas w Zakopanem, gdzie zajął dopiero 25. miejsce. Kolejny raz na Wielkiej Krokwi totalnie rozregulował się podczas najazdu.

- Żałuję, że pojechałem do Zakopanego - powiedział w rozmowie z Viaplay triumfator klasyfikacji generalnej w sezonie 2020/2021. Jednak niskie prędkości norweski skoczek uzyskiwał także podczas krajowego czempionatu, w którym zajął dopiero czwarte miejsce. Przegrał nawet z kombinatorem norweskim - Jarlem Magnusem Riiberem. 

W sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt też nie błyszczał pod względem prędkości najazdowej. Szczególnie w pierwszej serii, po której zajmował 11. pozycję. W drugiej znacznie się poprawił, był też szybszy na progu i dzięki temu awansował aż na czwarte miejsce. 

Więcej o: