Świetne wieści dla kibiców. Dodatkowy konkurs PŚ w skokach

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję, kto zorganizuje dodatkowy konkurs indywidualny Pucharu Świata za odwołane zawody w Sapporo. Japońskie miasto miało zorganizować trzy zawody indywidualne. Dwa przeniesiono do Titisee-Neustadt, a trzeci do Lahti.

W pierwotnym założeniu zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie miały wrócić do Sapporo. FIS zaplanowała, że skoczkowie zagoszczą tam w dniach od 20 do 23 stycznia. Zawody zostały jednak odwołane ze względu na rygorystyczne przepisy wjazdowe do kraju.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Lahti przejmuje trzeci konkurs za Sapporo

W efekcie dwa z trzech zaplanowanych konkursów przejęło Titisee-Neustadt. Swoją chęć przejęcia konkursów zgłaszał też Polski Związek Narciarski, ale to Niemcy byli w tym pojedynku górą. I w najbliższy weekend to na ich skoczni odbędzie się rywalizacja.

FIS chciał ich ukrócić. A oni mieli to gdzieś i zdominowali Zakopane FIS chciał ich ukrócić. A oni mieli to gdzieś i zdominowali Zakopane

Jednak wciąż do odrobienia pozostawał jeden akt rywalizacji. Jak poinformowała dzisiaj Międzynarodowa Federacja Narciarska, dodatkowe zawody zostaną rozegrane w Lahti. Skoczkowie będą rywalizować w Finlandii pod koniec lutego. Będzie to ich pierwszy przystanek po igrzyskach. 

Zgodnie z dotychczasowym harmonogramem w piątek (25 lutego) miały odbyć się treningi i kwalifikacje. W sobotę miał się odbyć konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Po decyzji o zorganizowaniu w Lahti dodatkowego konkursu w piątek mają odbyć się właśnie zawody indywidualne, które zastąpią odwołaną rywalizację w Sapporo. Będzie to powrót do Pucharu Świata po zimowych igrzyskach olimpijskich.

Nowy program zawodów PŚ w Lahti

 • Piątek, 25 lutego
   • 17:10 - konkurs indywidualny (za odwołany w Sapporo)

 • Sobota, 26 lutego
   • 16:30 - konkurs drużynowy

 • Niedziela, 27 lutego
   • 16:00 - konkurs indywidualny

Więcej o: