Najnowsze wieści ws. kontuzji Stocha. Lekarz kadry mówi o kluczowej decyzji

Optymistyczne wieści ws. Kamila Stocha przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową lekarz kadry skoczków. - Wszystko goi się prawidłowo - potwierdził Aleksander Winiarski. Kiedy mistrz wróci na skocznię?

Kamil Stoch znalazł się wśród zawodników powołanych na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Zanim jednak uda się do Chin, musi uporać się z kontuzją kostki. - W niedzielę widziałem, że Kamil pracował jeszcze z fizjoterapeutą, Łukaszem Gębalą. Wygląda to codziennie dużo lepiej. Ruchomość tej kostki po trzech dniach wróciła do prawie stu, może dziewięćdziesięciu procent - przekazał Michal Doleżal, trener kadrowiczów.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Są wyniki rezonansu Kamila Stocha. Kluczowa decyzja w nadchodzącym tygodniu

W czwartek kibice skoczka oczekiwali na informacje w sprawie tego, czy mistrz będzie mógł wrócić do treningów na skoczni. - Kostka Kamila Stocha na skakanie jeszcze nie pozwala. Kolejne trzy dni na pewno bez treningu na skoczni - poinformował wtedy Sebastian Parfjanowicz, dziennikarz TVP Sport. Pierwotny plan zakładał, że Stoch miał już w piątek pojawić się na skoczni. Temu zaprzeczył jednak kadrowy lekarz.

Polski mistrz świata był na szczycie, teraz walczy o karierę. Polski mistrz świata był na szczycie, teraz walczy o karierę. "Byłem zły na siebie"

- To nie prawda. Po pierwsze to jednak trochę zbyt wcześnie, po drugie sypiący śnieg i dość silny wiatr i tak by na to nie pozwolił - zdementował w rozmowie z PAP Aleksander Winiarski, który od 2005 roku jest lekarzem kadry skoczków narciarskich.

Winiarski potwierdził też, że Kamil Stoch przeszedł już badanie rezonansem. - Wynik rezonansu magnetycznego kostki Kamila Stocha jest dobry, wszystko goi się prawidłowo - poinformował. I dodał, że teraz trzeba poczekać na decyzję, kiedy zawodnik będzie mógł wrócić na skocznię. 

- Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu, kiedy to też być może Kamil zacznie trening na skoczni. Oczywiście, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. To ważny element przy pierwszych próbach po takiej kontuzji - podkreślił ortopeda.

 

Wszyscy czekają na powrót Stocha, bo igrzyska coraz bliżej. We wtorek trzykrotny mistrz olimpijski wrócił na siłownię. - Praca wre - napisał na Instagramie. - Trening wprowadzaliśmy stopniowo, obciążając tylko dozwolone partie ciała przy leczeniu zachowawczym tego typu urazu. Po każdym tego typu wysiłku sprawdzaliśmy, czy wszystko jest dobrze, a badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło tylko, że jest coraz lepiej - tłumaczy Winiarski.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się oficjalnie 4 lutego. Dzień później odbędą się kwalifikacje mężczyzn do konkursu na normalnej skoczni. Na 6 lutego zaplanowano rywalizację o medale na normalnej skoczni. W piątek 11 lutego będą kwalifikacje na dużym obiekcie, a kolejnego dnia walka w konkursie indywidualnym. Drużynowe zawody odbędą się 14 lutego.

Więcej o: