Jest plan awaryjny dla zakażonego Piotra Żyły. W tym cała nadzieja

Łukasz Jachimiak
- Naszym zdaniem są bardzo duże szanse, że Piotr Żyła zdąży wyzdrowieć na igrzyska olimpijskie - zaskakuje Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. Na 11 dni przed wylotem do Pekinu Żyła otrzymał pozytywny wynik testu na covid. Teraz potrzebuje czterech negatywnych testów, by mógł lecieć do Chin.

Kamil Stoch leczy uraz kostki. Dawid Kubacki przebywa na kwarantannie po pozytywnym teście na covid z ubiegłego tygodnia. A Piotr Żyła właśnie trafił na kwarantannę.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

W czwartek 20 stycznia Żyła otrzymał pozytywny wynik testu. Kadra zrobiła je przed planowanym zgrupowaniem w Zakopanem. Olimpijczycy nie jadą na Puchar Świata do Titisee-Neustad. W Tatrach mają trenować Paweł Wąsek i Stefan Hula. A trzej mistrzowie świata ścigają się z czasem.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła zakażony koronawirusem! Szanse spadły do minimum. Potrzebuje 4 negatywów!

"Żyła czuje się bardzo dobrze. Nie ma objawów"

Sytuacja Żyły wygląda najgorzej. Pozytywny wynik otrzymał na 11 dni przed lotem z Frankfurtu do Pekinu. Wcześniej w planach miał start w Willingen od 28 do 30 stycznia.

Olbrzymie zarobki Kobayashiego. Japończyk deklasuje PolakówZłe informacje ws. Kamila Stocha przed igrzyskami w Pekinie

Skakanie w Niemczech jest już dla Żyły raczej nierealne. On potrzebuje teraz czterech z rzędu negatywnych wyników, żeby mógł wyjść z kwarantanny. Wątpliwy jest jego lot z Niemiec razem z całą kadrą skoczków. Chociaż w Polskim Związku Narciarskim nie tracą nadziei.

- Naszym zdaniem są bardzo duże szanse, że Piotr zdąży wyzdrowieć. Czuje się bardzo dobrze, nie ma objawów. Zostało jeszcze trochę czasu - tłumaczy Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN-u.

Reinhard Hess, Adam Małysz i Sven Hannawald. Zakopane, 20 stycznia 2002 roku"Złodzieje!" - Niemiec krzyczał na sędziów. A Małysz nie spał, bo czuł się winny

Żyła może lecieć z prezydentem

- A jeśli Piotr nie uzyska wymaganej liczby negatywnych testów przed 31 stycznia, to będziemy szukać dla niego późniejszego lotu - dodaje Winkiel.

Wiadomo, że 2 lutego z Polski do Pekinu poleci nasza misja dyplomatyczna z prezydentem Andrzejem Dudą. Być może będzie można również liczyć na loty z przewoźnikiem Air China, które startują z Frankfurtu.

Więcej o: