Alarm w kadrze Norwegii! Mistrz zakażony. To juz koszmar

Koronawirus dziesiątkuje kadrę Norwegii przed igrzyskami olimpijskimi. Zakażeni są już Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad, a teraz dołączył do nich wicemistrz olimpijski z Pjongczangu Johan Andre Forgfang, który kilka dni temu sięgnął po tytuł mistrza kraju.

Im bliżej igrzysk w Pekinie, tym więcej obaw o zakażenia koronawirusem wśród sportowców. Kolejny pozytywny wynik w świecie skoków narciarskich tylko potwierdza zasadność takich uczuć. Po zawodach Pucharu Świata w Zakopanem okazało się, że dodatni wynik testu otrzymali dwaj norwescy skoczkowie. To Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Olbrzymie zarobki Kobayashiego. Japończyk deklasuje PolakówZłe informacje ws. Kamila Stocha przed igrzyskami w Pekinie

Kolejne zakażenie w kadrze Norwegii. Johann Andre Forfang drży o igrzyska

Jak poinformował "Nettavisen", zakażeń w norweskiej kadrze może być więcej. Pozytywny wynik testu otrzymał Johann Andre Forfang. Norweg test przeprowadził w domu, więc jak poinformował trener kadry Alexander Stoeckl teraz zawodnik czeka na wynik testu PCR. Ten ma się pojawić w czwartkowe popołudnie.

Co ciekawe Forfang, który we wtorek został mistrzem Norwegii, w rozmowie z norweskimi dziennikarzami wyznał, że obawiał się zakażenia po tym, jak pozytywne wyniki testów otrzymali Villumstad i Tande. – To niemożliwe, żeby tego uniknąć. Trochę się boję nadchodzącego tygodnia. Wiele razy byłem blisko koronawirusa, ale nie zostałem zakażony. Mam nadzieję, że pójdzie dobrze.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Forfang miał w najbliższy weekend wystąpić w Pucharze Świata w Titisee-Neustadt i teraz nie wiadomo, czy zdoła się tam pojawić. To nie jednak największy problem. Zbliżają się przecież igrzyska olimpijskie i jeśli Forfang będzie zakażony, to może do Pekinu nie pojechać. Zgodnie z planem Norwegowie mają wyruszyć do Chin 31 stycznia. Wcześniej osoby, które były wcześniej zakażone muszą przedstawić aż cztery negatywne testy w 24-godzinnych odstępach przed wyjazdem.

Jakby tego było mało, to na kwarantannie jeszcze Marius Lindvik. Na początku tego tygodnia Lindvik miał kontakt z zakażonym Tande i do wtorku pozostaje w izolacji. Jego testy w tym tygodniu były jednak negatywne.

- Sytuacja rozwija się w najczarniejszym dla nas kierunku. W najgorszym scenariuszu Norwegia nie będzie w stanie wystawić zespołu na konkurs drużynowy lub będą to powołane w ostatniej chwili rezerwy - komentują norwescy dziennikarze. 

Stefan HorngacherPolski skoczek oskarża Horngachera: Sabotaż. Celowo wszystko zniszczył

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się oficjalnie 4 lutego. Dzień później odbędą się kwalifikacje mężczyzn do konkursu na normalnej skoczni. Na 6 lutego zaplanowano rywalizację o medale na normalnej skoczni. W piątek 11 lutego będą kwalifikacje na dużym obiekcie, a kolejnego dnia walka w konkursie indywidualnym. Drużynowe zawody odbędą się 14 lutego. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: