Złe informacje ws. Kamila Stocha przed igrzyskami w Pekinie

"Praca wre" - pisał jeszcze we wtorek Kamil Stoch po treningu na siłowni. Optymistyczny scenariusz zakładał powrót na skocznie jeszcze przed weekendem. Termin ten uległ jednak wydłużeniu.

Kamil Stoch znalazł się wśród zawodników powołanych na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. Zanim jednak uda się do Chin, musi uporać się z kontuzją kostki. - W niedzielę widziałem, że Kamil pracował jeszcze z fizjoterapeutą, Łukaszem Gębalą. Wygląda to codziennie dużo lepiej. Ruchomość tej kostki po trzech dniach wróciła do prawie stu, może dziewięćdziesięciu procent - przekazał Michal Doleżal, trener kadrowiczów.

Zobacz wideo Rafał Kot przestrzega ws. Kamila Stocha. "Może to się srogo zemścić" [Sport.pl LIVE #5]

Kamil Stoch musi jeszcze poczekać. "Kostka nie pozwala na skakanie"

Jaki był plan Kamila Stocha na bieżący tydzień? We wtorek ćwiczenia na siłowni - zrobione, następnie w środę rezonans i w piątek powrót na skocznie. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, zapowiadano nawet powrót Stocha na konkursy Pucharu Świata w Willingen, które odbędą się na tydzień przed startem IO w Pekinie.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Sytuacja uległa lekkiemu pogorszeniu. "Kostka Kamila Stocha na skakanie jeszcze nie pozwala. Kolejne trzy dni na pewno bez treningu na skoczni" - poinformował Sebastian Parfjanowicz, dziennikarz TVP Sport. To wydłuża czas rekonwalescencji trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Do zawodów w Willingen zostało jeszcze ponad siedem dni. Być może polski skoczek wróci do treningu po wspomnianych trzech dniach i uda mu się odzyskać siły przed rozpoczęciem igrzysk.

Stefan HorngacherPolski skoczek oskarża Horngachera: Sabotaż. Celowo wszystko zniszczył

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się oficjalnie 4 lutego. Dzień później odbędą się kwalifikacje mężczyzn do konkursu na normalnej skoczni. Na 6 lutego zaplanowano rywalizację o medale na normalnej skoczni. W piątek 11 lutego będą kwalifikacje na dużym obiekcie, a kolejnego dnia walka w konkursie indywidualnym. Drużynowe zawody odbędą się 14 lutego.

Więcej o: