Świetne wieści ws. Kamila Stocha! Przed nim jednak sądny dzień

Kamil Stoch wrócił do treningów. Trzykrotny mistrz olimpijski trenował we wtorek na siłowni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym tygodniu lider polskiej kadry wróci na skocznię.

Stoch podobnie, jak reszta zawodników, którzy polecą do Chin, nie wystąpi w zawodach PŚ w Titisee-Neustadt. Jak przekazał Michal Doleżal, ma jednak niedługo wznowić treningi z całą kadrą w Zakopanem. - W niedzielę widziałem, że Kamil pracował jeszcze z fizjoterapeutą, Łukaszem Gębalą. Wygląda to codziennie dużo lepiej. Ruchomość tej kostki po trzech dniach wróciła do prawie stu, może dziewięćdziesięciu procent. W tym maksymalnym zakresie czuje jeszcze trochę bólu - przekazał Michal Doleżal. 

Zobacz wideo Polscy skoczkowie znów rozczarowali. "Zostało nam liczenie na cud"

Kamil Stoch wrócił do treningów. W środę ważne badanie

- Wstępnie zaplanowany trening na siłowni ma na wtorek. Postępujemy podobnie, jak Kamil miał po operacji tego stawu skokowego. Wtedy zobaczymy, jak będzie to działało, jak zareaguje ten staw i ustalimy terminy następnych treningów oraz kiedy wejść na skocznię - ocenił w niedzielę Czech Michal Doleżal. 

Założenia potwierdziły się zatem. Kamil Stoch we wtorkowy wieczór pochwalił się zdjęciem, na którym widać, jak trenuje na siłowni. - Praca wre - krótko podpisał fotografię na Instagramie trzykrotny mistrz olimpijski. Chociaż informacja od niego jest pozytywna, to warto wstrzymać się z otwieraniem szampanów. Kluczowa będzie bowiem środa.

 

Jak poinformował Sebastian Parfjanowicz, dziennikarz TVP Sport, to właśnie jutro Stoch przejdzie rezonans. On wykaże, czy w piątek obrońca tytułu olimpijskiego na dużej skoczni, będzie mógł pojawić się na skoczni w piątek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dwukrotnego triumfatora klasyfikacji generalnej PŚ zobaczymy jeszcze w Willingen. To na tydzień przed igrzyskami, na które Stoch otrzymał powołanie.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się oficjalnie 4 lutego. Dzień później odbędą się kwalifikacje mężczyzn do konkursu na normalnej skoczni. Na 6 lutego zaplanowano rywalizację o medale na normalnej skoczni. W piątek 11 lutego będą kwalifikacje na dużym obiekcie, a kolejnego dnia walka w konkursie indywidualnym. Drużynowe zawody odbędą się 14 lutego.

Więcej o: