O której niedzielny konkurs skoków w Zakopanem? Uwaga na godzinę

Polscy skoczkowie wciąż nie mogą się przełamać. Tym razem okazja idealna, bo gdzie to zrobić, jak nie na Wielkiej Krokwi. O której konkurs indywidualny w Zakopanem i gdzie go oglądać? Transmisja TV, stream online.

W ten weekend najlepsi skoczkowie na świecie zawitali do Zakopanego. W sobotę na Wielkiej Krokwi odbył się konkurs drużynowy, który nie przyniósł przełamania polskich zawodników. Pod nieobecność Kamila Stocha i Dawida Kubackiego skoczkowie zajęli dopiero szóste miejsce, a niespodziewanymi zwycięzcami zostali Słoweńcy. 

Zobacz wideo Doleżal podsumowuje konkurs drużynowy: Na pewno było nas stać na więcej

PŚ w Zakopanem. Istotny sprawdzian dla polskich skoczków przed wylotem na IO 

W niedzielę czeka nas konkurs indywidualny, który będzie istotny dla Polaków z kilku powodów. Po pierwsze to po tych zawodach sztab trenerski ostatecznie zdecyduje, kto poleci na IO w Pekinie. Dodatkowo, w przypadku niezadowalających wyniki zawodnicy mogą zostać wycofani z konkursów w Titisee-Neustadt, które są zaplanowane na przyszły weekend

Noriaki KasaiOn to zrobił! Przeskoczył skocznię, ustał. Szalony skok i szał komentatora [WIDEO]

Najwięcej wątpliwości pozostawia ostatnia forma Piotr Żyły, które udane występy (siódme miejsce w w Bischofshofen) przeplata gorszymi skoki. Te drugie przydarzyły mu się w sobotę w konkursie drużynowym, w którym nie przekroczył punktu konstrukcyjnego i w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zajął dopiero 22. miejsce. Ciekawe również, czy niezłą dyspozycję potwierdzi najmłodszy z Polaków Paweł Wąsek, który w Zakopanem skacze bardzo dobrze. 

W kwalifikacjach weźmie udział łącznie 11 Polaków: Jan Habdas, Klemens Murańka, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Jakub Wolny oraz Piotr Żyła. 

Michal Doleżal i Adam MałyszMałysz nie żałuje słów krytyki. I znów uderza. "Nie było żadnego planu"

O której dziś skoki w Zakopanem? Transmisja TV, stream online

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu rozpoczną się o godzinie 14:30. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16:00. Transmisje będzie można obejrzeć na TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1, a także na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz na Player.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: