Paweł Wąsek skacze najdalej w I treningu! Wyprzedził go tylko Kobayashi

Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w pierwszym treningu przed konkursem drużynowym w Zakopanem. Pozostali Polacy spisali się słabo zarówno w pierwszym, jak i drugim treningu. Żaden z nich nie zdołał zająć miejsca choćby w drugiej dziesiątce.

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbyły się dwie serie treningowe przed konkursem drużynowym. Wszystko przez pogodę, która dzień wcześniej storpedowała plan zawodów. Na starcie pojawiło się 11 Polaków. Zabrakło kontuzjowanego Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, u którego wykryto koronawirusa.

Zobacz wideo Alarm w obozie polskich skoczków. "Gdyby Doleżał pił, to wpadłby w cug"

Małysz popełnił błąd? Tajner nie ma wątpliwości. Małysz popełnił błąd? Tajner nie ma wątpliwości. "Powtarzam mu"

Świetny skok Pawła Wąska. Reszta Polaków bardzo słabo

W pierwszym treningu z kapitalnej strony pokazał się Paweł Wąsek. Skoczył on 133 metry i ostatecznie zajął drugie miejsce. Lepszy był tylko zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, niesamowity Ryoyu Kobayashi, który lądował na 130. metrze.  Pozostali Polacy spisali się niestety słabo. 24. miejsce zajął Piotr Żyła (122 metry) 25. Stefan Hula (127), 30. Maciej Kot (124,5), 32. Jakub Wolny (118,5), 34. Klemens Muranka (122,5) 40. Aleksander Zniszczoł (121,5) i 43. Tomasz Pilch (119,5). Pozostali Polacy znaleźli się poza pierwszą pięćdziesiątką.

W drugim treningu nie zobaczyliśmy już Wąska, który odpuścił skok w drugim treningu. W drugiej serii treningowej najlepszym z Polaków zaskakująco okazał się Tomasz Pilch, który po skoku na 125,5 metra uplasował się na 23. pozycji. Jedną lokatę za nim znalazł się Piotr Żyła, który skoczył metr bliżej. Stefan Hula był 32. (124), Maciej Kot 34. (124,5), Jakub Wolny 35. (121), Andrzej Stękała 37. (124,5), Klemens Murańka 44. (120,5), a Aleksander Zniszczoł 45. (120,5). Jan Habdas i Kacper Juroszek znaleźli się poza czołową pięćdziesiątką. Drugi trening wygrał Yukiya Sato (135,5) przed Cene Prevcem (133) i Ryoyu Kobayashim (134).

Jeszcze w trakcie trwania treningów Polski Związek Narciarski podał skład, w jakim Polacy wystąpią w konkursie drużynowym. Na Wielkiej Krokwi zobaczymy Piotra Żyłę, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego i Pawła Wąska.  

Jest skład na konkurs drużynowy w Zakopanem. I to jaki! Doleżal zdecydowałJest skład na konkurs drużynowy w Zakopanem. I to jaki! Doleżal zdecydował

Początek konkursu drużynowego zaplanowano na godzinę 16. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: