Małysz popełnił błąd? Tajner nie ma wątpliwości. "Powtarzam mu"

Adam Małysz mógł zdobyć medal na igrzyskach w Soczi w 2014 roku? Takiego zdania jest Apoloniusz Tajner. - Mógł kontynuować karierę. Zawsze mu to powtarzam - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego

Przed Apoloniuszem Tajnerem ostatnie zawody w Zakopanem w roli prezesa PZN-u. Potem uda się na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Mimo fatalnej postawy polskich skoczków w tym sezonie Tajner wierzy, że uda się przywieźć z Chin jakiś medal.

Zobacz wideo Alarm w obozie polskich skoczków. "Gdyby Doleżał pił, to wpadłby w cug"

Adam Małysz i Kamil Stoch, Zakopane 2011Małysz w szpitalu usłyszał ryk. "No, Kamil wygrał!". Trener żądał odwołania zawodów

– Nadal uważam, że będziemy mieli 2-3 medalowe szanse. Paradoksalnie u Stocha drobna kontuzja i wcześniejsze wykluczenie z zawodów może spowodować powrót wysokiej formy w okresie olimpijskim. Podobną sytuację mieli Simon Ammann i Martin Schmitt. Małysz też dwukrotnie wycofywał się przed ważnymi zawodami. Normalna taktyka. Wtedy łatwiej wrócić na szczyt. W sezonie 2021/2022 zawirowania są ogromne – powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Adam Małysz skończył karierę za wcześnie? "Zawsze mu to powtarzam"

Polscy skoczkowie z igrzysk olimpijskich przywieźli osiem medali. Cztery złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Te najcenniejsze zdobył Kamil Stoch. Osiągnął tym samym coś, czego nigdy nie udało się Adamowi Małyszowi. Legenda polskich skoków zdobyła cztery medale, ale żadnego złotego. Tajner uważa, że "Orzeł z Wisły" miałby na to szanse w 2014 roku. Tyle że trzy lata wcześniej zakończył karierę.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

- Uważam, że trzy lata za wcześnie powiedział "pas". Mógł kontynuować karierę. Zawsze mu to powtarzam. Soczi to była jego skocznia. Warunki idealne dla Małysza. Ogromne doświadczenie mogłoby mu pomóc w zdobyciu medalu. Kto wie, czy nie złotego – przekonuje Apoloniusz Tajner.

Małysz postanowił zakończyć karierę w 2011 roku. Wtedy zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Był w bardzo dobrej formie i paradoksalnie to był czynnik, który pomógł Małyszowi podjąć taką decyzję. Wielokrotnie powtarzał, że chciał zakończyć karierę kiedy będzie w dobrej formie. Tak też zrobił, przechodząc do historii polskiego sportu.

Koniec marzeń mistrza olimpijskiego?! Niewyobrażalny pech z ZakopanemKoniec marzeń mistrza olimpijskiego?! Niewyobrażalny pech z Zakopanem

– Gdyby nie Małyszomania to raczej teraz byśmy nie rozmawiali. Być może nigdy nie pojawiłby się kompleks Średnich Krokwi. Pewnie nie zbudowalibyśmy też obiektu w Wiśle-Malince i Szczyrku. Być może skoki w Polsce by "umarły", podobnie jak na Słowacji. Ratują nas jednak wielkie tradycje, związane z tą dyscypliną. Wiele pokoleń zawdzięcza Małyszowi możliwość startowania – podsumował Apoloniusz Tajner.

Zimowe igrzyska olimpijskie ruszają 4 lutego i potrwają do 20 lutego. Wcześniej uwaga polskich kibiców będzie skupiona na zawodach w Zakopanem. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę czeka nas konkurs indywidualny. Relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: