Oficjalnie: Piątkowe skoki w Zakopanem odwołane! Jest nowy program weekendu

Po skokach 47 zawodników podczas serii treningowej podjęto decyzję o odwołaniu piątkowych skoków w Zakopanem. Organizatorzy przekazali już także informację o nowym harmonogramie skoków podczas Pucharu Świata w Polsce.

Prognozy pogody na piątek nie pozostawiały złudzeń, że trudno będzie rozegrać cokolwiek w Zakopanem. Trening, który rozpoczął się o 15:30, początkowo przebiegał dość sprawnie, pomimo kilku przerw. Po blisko godzinie warunki jednak mocno się zmieniły, przez co po skokach 47 zawodników zarządzono pierwszą z trzech przerw. Po blisko 40 minutach oczekiwania podjęto decyzję, że w piątek już nikt nie skoczy na Wielkiej Krokwi.

Zobacz wideo

W momencie odwołania treningu i kwalifikacji, prowadził Peter Prevc po skoku na 131 metrów. Najlepszym z Polaków był Stefan Hula, który zajmował 7. miejsce po próbie także na 131 metrów, ale z wyższego rozbiegu.

DLOKRZnakomite wieści ws. Kamila Stocha! Lekarz kadry zdradził nowe szczegóły

Organizatorzy przekazali już także informacje dotyczące nowego planu weekendu w Zakopanem. W sobotę, przed konkursem drużynowym, mają odbyć się dwie serie treningowe, aby dać trenerom szansę wyboru optymalnego składu na zawody. Kwalifikacje natomiast mają zostać rozegrane w niedzielę, zamiast serii próbnej.

Nowy plan weekendu podczas Pucharu Świata w Zakopanem:

sobota, 15 stycznia:

  • 13:30 - oficjalny trening (2 serie)
  • 16:00 - konkurs drużynowy

niedziela, 16 stycznia:

  • 14:30 - kwalifikacje
  • 16:00 - konkurs indywidualny

Relacja ze wszystkich skoków podczas Pucharu Świata w Zakopanem na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: