Znakomite wieści ws. Kamila Stocha! Lekarz kadry zdradził nowe szczegóły

Są najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia Kamila Stocha. Aleksander Winiarski, lekarz polskiej kadry, zdradził w rozmowie z TVP Sport, że sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej niż jeszcze w środę.

W środę przed treningiem Kamil Stoch podkręcił kostkę. Początkowo zakładano delikatny uraz, jednak z czasem pojawił się obrzęk, co zmusiło Polaka do przeprowadzenia dodatkowych badań. Te nie pozostawiły wątpliwości. - Trzeba 2-3 tygodni, żeby Kamil był w stanie skakać - powiedział Aleksander Winiarski w rozmowie ze Sport.pl. Na szczęście nic nie wskazuje na to, aby był zagrożony jego start w igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Zobacz wideo Alarm w obozie polskich skoczków. "Gdyby Doleżał pił, to wpadłby w cug"

Najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia Kamila Stocha przekazał w rozmowie z TVP Sport lekarz polskiej kadry, Aleksander Winiarski. - Jest zdecydowanie lepiej ze stawem skokowym Kamila. Obrzęk jest dużo mniejszy, znacznie poprawił się zakres ruchów, znacznie mniejsze są też dolegliwości bólowe. Uważam, że bardzo dobrą pracę wykonali fizjoterapeuci. Wszystko idzie w dobrym kierunku - przyznał Winiarski.

Bronisław Stoch oraz Kamil Stoch i jego kontuzjowana noga"Kamila to przygięło. Takie głupie zdarzenie!". Ojciec Stocha o kontuzji syna

Kamil Stoch w czwartek opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie swojej kostki, na której było widać różne kolory. Według Aleksandra Winiarskiego to znakomite informacje. - Tak, to proces jak najbardziej pozytywny. Krwiak zmienia swoją barwę z czerwonego, na taki siny, potem przechodzi w żółty. Optymistyczne jest to, że obrzęk zszedł tak szybko. To bardzo ważne - dodał Winiarski.

Stoch będzie skakał przed Pekinem? Winiarski jest optymistą

Nadal nie ma pewności, czy Kamil Stoch będzie miał okazję na oddanie choćby jednego skoku treningowego przed wylotem do Pekinu. Aleksander Winiarski jest jednak optymistą. - Myślę, że jest szansa. Wszystko będziemy na bieżąco kontrolować, przeprowadzimy dodatkowe badania w tygodniu. Jestem optymistą, bo te pierwsze dni były naprawdę ważne. Widać duży postęp - zakończył lekarz polskiej kadry.

Kamil StochKamil Stoch był załamany. "Na początku szok. Mam dość"

Jeśli rehabilitacja nogi Stocha będzie przebiegała szybko, to może się okazać, że na skoczni zobaczymy go jeszcze w ostatni weekend stycznia. To podczas zawodów w Willingen. Najbardziej realny scenariusza zakłada jednak, że Polak wróci do konkursów dopiero podczas igrzysk w Pekinie. Te ruszają na początku lutego.

Więcej o: