W Zakopanem skaczą już w piątek! Gdzie i o której obejrzeć skoki? [TRANSMISJA TV]

Na ten moment kibice skoków narciarskich w Polsce czekali bardzo długo. Już w piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Gdzie i kiedy oglądać pierwsze skoki na Wielkiej Krokwi? Transmisja TV, stream online.

Emocje po Turnieju Czterech Skoczni już nieco opadły, więc nadszedł czas na powrót do rywalizacji w Pucharze Świata. W najbliższy weekend oczy całego świata skoków narciarskich będą skierowane na Zakopane, gdzie odbędą się dwa konkursy, z czego jeden będzie drużynowy. Już w piątek natomiast odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. 

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Ogromny pech polskich skoczków. Trzech wypada z powodu problemów zdrowotnych

Wiadomo już niestety, że polscy skoczkowie nie wystąpią w ten weekend w pełnym składzie. Pech chciał, że aż trzech naszych zawodników z pierwszej kadry wypadło z powodu problemów zdrowotnych. Najpierw wstrząsnęła wszystkimi informacja o skręceniu kostki przez Kamila Stocha, który właśnie na Wielkiej Krokwie miał zaliczyć swój powrót do skakania po rezygnacji z TCS.

Paweł WąsekSensacyjny zwrot ws. polskiego skoczka. Jednak wystąpi w Zakopanem

Następnie sytuacja jeszcze się pogorszyła, ponieważ Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Na szczęście w piątek rano Wąsek dwukrotnie uzyskał negatywny wynik testu i razem z pozostałymi kadrowiczami będzie mógł wziąć udział w piątkowych kwalifikacjach. Na Wielkiej Krokwi zobaczymy więc tylko 10 Polaków: Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Aleksandra Zniszczoła, Macieja Kota, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę, Kacpra Juroszka i Stefana Hulę. 

Bronisław Stoch oraz Kamil Stoch i jego kontuzjowana noga"Kamila to przygięło. Takie głupie zdarzenie!". Ojciec Stocha o kontuzji syna

Gdzie i kiedy oglądać piątkowe kwalifikacje w Zakopanem?

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się w piątek 14 stycznia. Ich rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 18:00. Transmisję tego wydarzenia będzie można oglądać na antenie TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1 oraz online w aplikacji TVP Sport i Player.

Więcej o: