Sensacyjny zwrot ws. polskiego skoczka. Jednak wystąpi w Zakopanem

Sytuacja w kadrze polskich skoczków zmienia się jak w kalejdoskopie. Po dwóch powtórnych badania PCR okazało się, że Paweł Wąsek jednak wystąpi w Zakopanem.

Dni przed startem zawodów Pucharu Świata w Zakopanem to istny rollercoaster dla polskich skoczków. Przedwczoraj kontuzji doznał Kamil Stoch, a w czwartek okazało się, że pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa otrzymali Dawid Kubacki i Paweł Wąsek. Wiadomo było, że nasza ekipa straci dwóch ważnych zawodników. W piątek nastąpił jednak zaskakujący zwrot.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie jeszcze wyjdą z kryzysu. Schuster podpowiada trenerom

Zaskakujący zwrot. Paweł Wąsek wystąpi w Zakopanem

- Paweł Wąsek wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Nasz reprezentant poddany został dwóm powtórnym testom PCR na obecność koronawirusa. Wąsek dwukrotnie uzyskał negatywne wyniki badań na Covid-19 i został dopuszczony do startu w zawodach - poinformował Polski Związek Narciarski na Twitterze.

Bronisław Stoch oraz Kamil Stoch i jego kontuzjowana noga"Kamila to przygięło. Takie głupie zdarzenie!". Ojciec Stocha o kontuzji syna

To oznacza, że w piątkowych kwalifikacjach zobaczymy 11 naszych zawodników. To, prócz Wąska, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula i Jakub Wolny. W przypadku tego ostatniego decyzja w sprawie startu także zapadła w piątek. 

Wynik czwartkowego testu PCR Jakuba Wolnego był niejednoznaczny, ale negatywny. Nasz zawodnik został skierowany na powtórny test PCR. Wyniki badań w piątek - potwierdzali związkowi działacze. Na rezultat ostatniego badania w polskiej ekipie czekali z niepokojem. Dzisiaj okazało się, że Wolny nie jest zakażony.

Skoczkowie na Wielkiej Krokwi pojawią się w piątek o 15:30. Wtedy odbędzie się oficjalny trening. Kwalifikacje rozpoczną się o 18:00. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, a na niedzielę indywidualny. Zapraszamy do śledzenia relacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: