Niepokój przed igrzyskami. Jest wynik testu kolejnego polskiego skoczka

Nareszcie dobre wieści z obozu polskich skoczków. Jakub Wolny nie jest zakażony koronawirusem. To wielka ulga, bo sytuacja w ekipie Michała Doleżala mogła wyglądać jeszcze bardziej niepokojąco przed igrzyskami.

W składzie polskich skoczków na konkursy Pucharu Świata w Zakopanem znalazło się początkowo 12 zawodników. W czwartek okazało się, że Michał Doleżal będzie mógł liczyć tylko na dziesięciu skoczków. To przez pozytywne wyniki na obecność koronawirusa u dwóch biało-czerwonych.

Zobacz wideo Alarm w obozie polskich skoczków. "Gdyby Doleżał pił, to wpadłby w cug"

Jakub Wolny z negatywnym wynikiem testu PCR

 - Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi powalczy 10 reprezentantów Polski - napisał w komunikacie Polski Związek Narciarski. Chwilę później okazało się, że niejednoznaczny wynik otrzymał też Jakub Wolny.

Vincent Kriechmayr jako jeden z niewielu Austriaków regularnie punktuje w PŚBurza po decyzji FIS. Podjęli ją wbrew swoim zasadom. "Absurd i amatorstwo"

Wynik testu PCR Jakuba Wolnego był niejednoznaczny, ale negatywny. Nasz zawodnik został skierowany na powtórny test PCR. Wyniki badań w piątek - potwierdzali związkowi działacze. Na rezultat ostatniego badania w polskiej ekipie czekali z niepokojem. Kolejny pozytywny wynik mógłby oznaczać, że w kadrze przypadków jest więcej. 

W piątek rano na szczęście nadeszły dobre wieści. - Wynik testu Jakuba Wolnego jest negatywny - poinformował Sport.pl Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. To oznacza, że w piątkowych kwalifikacjach powinniśmy zobaczyć całą dziesiątkę, u której nie wykryto koronawirusa. Oprócz Wolnego to: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Stefan Hula.

Skoczkowie na Wielkiej Krokwi pojawią się w piątek o 15:30. Wtedy odbędzie się oficjalny trening. Kwalifikacje rozpoczną się o 18:30. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy, a na niedzielę indywidualny. Zapraszamy do śledzenia relacji Sport.pl LIVE. 

Więcej o: