Koronawirus w kadrze skoczków! Dopadł Polaków tuż przed PŚ w Zakopanem

Pech to mało powiedziane. Polscy skoczkowie w znacznie osłabionym składzie zaprezentują się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najpierw kontuzji doznał Kamil Stoch, a teraz okazuje się, że Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

W składzie polskich skoczków na konkursy Pucharu Świata w Zakopanem znalazło się początkowo 12 zawodników. W czwartek okazało się, że Michał Doleżal będzie mógł liczyć tylko na dziesięciu skoczków. To przez pozytywne wyniki na obecność koronawirusa u dwóch biało-czerwonych.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie jeszcze wyjdą z kryzysu. Schuster podpowiada trenerom

Kubacki i Wąsek nie wystąpią w Zakopanem

- Dawid Kubacki i Paweł Wąsek otrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19 i nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. W najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi powalczy 10 reprezentantów Polski - czytamy w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego.

To poważne osłabienie dla naszej reprezentacji, która w sobotę będzie musiała zmierzyć się w konkursie drużynowym bez dwóch podstawowych zawodników tej zimy. Polacy nie są jednak jedynymi, którzy otrzymali pozytywny wynik. Wcześniej padła informacja o tym, że koronawirusa potwierdzono także u jednego z członków sztabu Japończyków.

Przypomnijmy, że w środę potwierdzono nieobecność Kamila Stocha podczas PŚ w Zakopanem. To przez kontuzję, której doznał podczas rozruchu przed treningiem.  Początkowo zakładano delikatny uraz, jednak z czasem pojawił się obrzęk, co zmusiło Polaka do przeprowadzenia dodatkowych badań. Te nie pozostawiły wątpliwości. - Trzeba 2-3 tygodni, żeby Kamil był w stanie skakać - powiedział Aleksander Winiarski w rozmowie z Sport.pl. 

Na skoczni im. Stanisława Marusarza nasz kraj reprezentować będą zatem: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek i Stefan Hula. Kwalifikacje w piątek o 18:00. Na 15:30 zaplanowany został oficjalny trening. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.