Oficjalnie: PZN ogłosił, kto zastąpi Kamila Stocha w Zakopanem

Kamil Stoch nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem z powodu naderwanej torebki stawowej oraz naderwanych więzadeł w stawie skokowym. Polski Związek Narciarski poinformował, że dwukrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli zastąpi Jan Habdas.

W środę rano Kamil Stoch miał uczestniczyć w treningu kadry na Wielkiej Krokwi. Ale na rozgrzewce podkręcił kostkę. Początkowo kontuzja nie wyglądała poważnie i Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego informował na łamach Sport.pl, że występ Kamila Stocha jest niezagrożony. Ostatecznie Kamil Stoch nie wystartuje w Zakopanem, przez co należy spodziewać się jego powrotu dopiero podczas ZIO w Pekinie.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie jeszcze wyjdą z kryzysu. Schuster podpowiada trenerom

Oficjalnie: Jan Habdas zastąpi Kamila Stocha w zawodach w Zakopanem

Polski Związek Narciarski podał nową informację ws. powołanej kadry na zawody Pucharu Świata w Zakopane, które odbędą się w dniach 15-16 stycznia 2022 roku. "Jan Habdas powołany został w miejsce Kamila Stocha do składu naszej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Zakopanem" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Jan Habdas zadebiutował w piątkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Wiśle, a potem zajął 46. miejsce w niedzielnym konkursie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Łącznie na Wielkiej Krokwi będzie skakało dwunastu polskich zawodników. Poza Janem Habdasem biało-czerwonych będzie reprezentować Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek oraz Stefan Hula. 

Doktor Aleksander Winiarski przekazał wieści ws. stanu zdrowotnego Kamila Stocha na łamach Sport.pl. "Za nami badania. Na szczęście kości są całe, ale Kamil Stoch ma naderwaną torebkę stawową, więzadła są naderwane, jest duży obrzęk. Trzeba dużo czasu, żeby to się wygoiło na 100 procent. Trzeba 2-3 tygodni, żeby Kamil był w stanie skakać" - przekazał Winiarski.

Więcej o: