Forfang wywołał burzę w Norwegii "niechlujnym komentarzem". Szybka reakcja

Johan Andre Forfang szybko wyciągnął wnioski i przeprosił Therese Johaug. Norweski skoczek przyznał, że jego komentarz wobec niej był niechlujny.

Po norweską nagrodę dla najlepszego sportowca roku za rok 2021 sięgnęła Therese Johaug, która zdobyła cztery złote medale w biegach podczas narciarskich mistrzostw świata. Jej wygrana nie wszystkim przypadła jednak do gustu, a najmocniej jej triumf zaczęli kwestionować norwescy skoczkowie narciarscy.

Zobacz wideo Polscy skoczkowie jeszcze wyjdą z kryzysu. Schuster podpowiada trenerom

Znamy kadrę polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Zakopanem! Znamy kadrę polskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Zakopanem!

"Przeprosiłem bezpośrednio Therese za mój niechlujny komentarz"

- Mamy wielu dobrych sportowców, ale nagroda za 2021 rok trafiła do zawodniczki, która w przeszłości była na dopingu i uprawia nic nieznaczący sport. To mały skandal, że Halvor [Egner Granerud - red.] nie został sportowcem roku - powiedział skoczek Johan Andre Forfang.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Skoczkowie deprecjonują sukcesy Johaug wytykając jej, że w 2016 roku biegaczka uzyskała pozytywny wynik testu antydopingowego - okazało się, że stosowała steryd anaboliczny clostebol. Johaug tłumaczyła, że powodem obecności zakazanego środka w organizmie było użycie kremu na poparzoną słońcem wargę.

Johan Andre Forfang kilkanaście godzin po swojej wypowiedzi przeprosił Johaug. - Przeprosiłem bezpośrednio Therese za mój niechlujny komentarz. Chciałbym również wyjaśnić wszystkim innym, że komentarz był skierowany do Gali Sportu, a nie bezpośrednio do Theresy - napisał Johann Andre Forfang do norweskiego dziennika "Verdens Gang".

Johaug potwierdziła, że została przeproszona. - Otrzymałam miłą wiadomość od Johanna, którą sobie bardzo cenię. Teraz wszyscy musimy wykorzystać nasze zasoby w najlepszy możliwy sposób, aby przygotować się do występu na igrzyskach olimpijskich dla Norwegii - odpowiedziała Theresa Johaug za pośrednictwem swojego menedżera.

Kamil Stoch ma przygotowywać się na Średniej Krokwi Stoch ma problem przed konkursem w Zakopanem. Niepokojące informacje

Przypomnijmy, że Halvor Egner Granerud w ubiegłym sezonie wygrał kryształową kulę za Puchar Świata w skokach narciarskich. Sezon 2020/21 zakończył z przewagą 382 punktów nad drugim Niemcem Markusem Eisenbichlerem. Oprócz tego Granerud zajął czwarte miejsce na mistrzostwach świata w konkursie indywidualnym, a w konkursie mieszanym (kobiety i mężczyźni) sięgnął po srebrny medal.

Więcej o: